רעיונות ליום גיבוש עובדים, וכל השיקולים שעליכם להביא בחשבון

רעיונות ליום גיבוש עובדים ולמה זה נחוץ, למי מתאימים משחקי גיבוש לעובדים, ומתי הכי מומלץ לעשות יום גיבוש לעובדים במרכז. במאמר כל המידע שחשוב לקחת בחשבון ליום גיבוש

מחפשים רעיונות ליום גיבוש לעובדים? אספנו כמה רעיונות ממש טובים, שמתאימים למגוון של אנשים בכל הגילאים, אבל לפני שתבחרו את הפעילות שהכי מתאימה לכם, בואו גלו מה היתרונות שייצאו לכם מזה, כך שתוכלו להשיג כמה שיותר מיום הכיף שלכם.

היתרונות שביום גיבוש לעובדים

 • יציאה משגרת העבודה, שמרעננת את העובדים ומחדשת את האנרגיות. כולם זקוקים לזה מידי פעם, וזה בהחלט מכניס רוח חדשה למיפרסים ומונע שחיקה בקרב העובדים. הניתוק משגרת העבודה וממקום העבודה מועיל גם מבחינה פסיכולוגית וגם מבחינה רגשית, מגדיל את מחוייבות העובדים ומעודד אותם לתרום יותר מעצמם למאמץ הכללי של הארגון.
 • יום גיבוש תורם להוואי ולמערכות היחסים שבין העובדים, ומאפשר להם לחזק מערכות יחסים קיימות, ליצור מערכות יחסים חדשות ולצבור יחד חוויות וזכרונות, שתורמים לתחושת האיחוד, האינטימיות והמשפחתיות. עובדה זו חשובה במיוחד בקרב צוותים שעובדים יחד ונדרשים לשתף פעולה ולבנות מערכת אמון וערוצי תקשורת יעילים לביצוע מטלותיהם במקום העבודה. עם שיפור מיומנויות התקשורת, היכולת לעבוד בצוות ולשתף פעולה מתייעלת וגדלה כל תפוקת הארגון. בהמשך המאמר תמצאו שפע של רעיונות לימי גיבוש לעובדים, שיסייעו לכם להשיג את כל המטרות הללו.
 • יום גיבוש מסייע גם בחיזור מערכת היחסים שבין העבד למעסיק. עצם קיומו של יום הגיבוש והעובדה שהשקיעו מחשבה ומשאבים בגיבוש העובדים ובניית הוואי במקום העבודה מתפרש כפעולה אכפתית בקרב העובדים, שמרגישים מוערכים, ושהם חשובים למעסיק הרבה מעבר לתפקודם במקום העבודה, אלא גם ברמה האישית.
 • יום גיבוש מעלה את המעורבות החברתית של העובדים, את האכפתיות ואת יכולתם ליצור השפעה על הסובבים אותם. במסגרת יום גיבוש יכולים לחול שינויים והתפתחויות בדינמיקה הקבוצתית, שתשתקף בהמשך גם במסגרת העבודה. לדוגמה, עובד שנחבא אל הכלים כי טרם זכה לחשוף את יכולותיו, יכול במסגרת משחקי גיבוש לעובדים לגלות יכולות ולהוציא מעצמו צדדים שטרם נחשבו במסגרת העבודה, מה שיכול להועיל לו ולכולם מקצועית וחברתית.
 • ניתן לבחון מבחר רעיונות ליום כיף לעובדים, שיפתחו בקרב המשתתפים מיומנויות חדשות ואף יחשפו אותם לנושאים ותחומים חדשים. הארגונים הגדולים בעולם מעודדים באורח קבע את עובדיהם להיחשף לתחומי עניין חדשים, וכחלק משעות עבודתם, אפילו מעניקים להם מסגרת לימודים לבחירתם במטרה להרחיב את האופקים, לפתוח את הראש לדברים חדשים ולפתח מיומנויות.

באילו מקרים כדאי במיוחד לערוך יום גיבוש?

 • כשבונים צוות חדש וצריך להעמיק את ההיכרות בין הנפשות הפועלות. במסגרת יום גיבוש לצוות חדש ניתן לערוך משחקי היכרות שונים ומשחקים לשבירת הקרח. Challenge מציעה מגוון פעילויות, משחקים ותחרויות מלאי אתגר, שמשרתים בדיוק את המטרות הללו.
 • שמתחלפת הנהלה או כשהחברה מחליפה בעלים, חשוב להכיר את העובדים ולדאוג לשמור על הוואי נעים וחברותי, שיפיג את המתחים והחששות שכרוכים בכך. מנהל שישכיל ליצור רושם טוב על עובדיו יצליח לפתח עימם מערכות יחסים מנקודת פתיחה טובה יותר, פתוחה יותר וכמובן נטולת חרדות ומגננות.

האם להיעזר בחברה להפקת ימי גיבוש?

עבור חברות וארגונים גדולים כדאי פעמים רבות להיעזר בחברה, שמתמחה בהפקת ימי כיף לעובדים. חברה מקצועית תדע לקחת בחשבון את כל הנושאיל הלוגיסטיים שיש להתחשב בהם, לנהל את הזמנים בצורה יעילה ונכונה ולתת מענה הולם. לעומת זאת, כשמדובר בחברה, שמעסיקה מספר עובדים קטן, גם התקציב קטן יותר, ותשלום לחברת הפקות יכול לקחת חלק גדול ממנו, שיכול לשמש לפעילות חיונית, שתוסיף המון ליום הגיבוש.

הגדרת מטרות- למה?

בין אם אתם נעזרים בחברה חיצונית או שמנהל משאבי האנוש של החברה אחראי על גיבוש תוכנית ובחינת רעיונות ליום גיבוש לעובדים, כדאי להגדיר את המטרות שברצונכם להשיג:

 • פינוק העובדים ויציאה מהשגרה לצורך יום כיף טהור
 • גיבוש צוות חדש, היכרות ושבירת קרח
 • חיזוק מערכות היחסים בין עובדים קיימים
 • קידום ערכי הליבה של הארגון וחיזוק הקשר עם המותג
 • חיזוק ופיתוח מיומנויות מקצועיות כמו מסחר, משא ומתן ויכולות מכירה
 • חיזוק ערכי חדשנות, יזמות ומוטיבציה
 • חיזוק מיומנויות מנהיגות, עבודת צוות, שיתוף פעולה ומיומנויות תקשורת
 • הטמעת ערכים בקרב העובדים כמו שמירה על איכות הסביבה, אורח חיים בריא ותרומה לקהילה

הגדרת מקום- היכן?

נושא חשוב שיש לבחון לפני שבוחרים את סוג הפעילות, הוא בחירת מקום הפעילות. חשוב להתאים את המיקום לעונה ולדאוג גם לדרכי ההגעה של כל המשתתפים.

ניתן לבחור בפעילות במקום סגור כמו אולם כנסים או אולם אירועים, לופט, אכסניה בית מלון וכדו' או בפעילות במקום פתוח (כשמזג האויר נעים ונוח) בים, בשמורת טבע, בפארק וכו'. כמו כן, יכול להיות שהפעילות שתבחרו תגדיר את המיקום, לדוגמה אולם באולינג, אוהל בדואי, ספא, חדר בריחה, יקב, מסעדה, שמורת טבע, מרכז מבקרים וכו'. הספקתם לקבל כבר כמה רעיונות? חכו, יש לנו עוד כמה ממש מוצלחים למי שמוכן להישאר אתנו עוד קצת.

הצבא צועד על קיבתו. האם יש מישהו רגיש בקהל?

את הכיבוד ליום הגיבוש ניתן להזמין דרך חברות קייטרינג, שמעניקות שירות מא' עד ת', כולל שולחנות, ציליות, כלים ושתייה. ארוחת בוקר מפנקת או סנדוויצ'ים לדרך, עצירה לקפה, בופה, מנגל עם שפע בשרים בלי הגבלה או ארוחה מלאה, כל מה שתרצו זמין היום, ומגיע לכל מקום בארץ. כמובן שגם מסעדה עומדת על הפרק, ולבחירתכם מציעים היום שפע סיורים קולינריים במסגרת יום גיבוש לעובדים במרכז, שמשלבים טיולי שווקים ועוד, אבל לא משנה מה תבחרו, יש כמה נושאים שעליכם להתחשב בהם:

 • מומלץ לדאוג לתפריט כשר, שכולם יוכלו ליהנות ממנו, ואם יש מחמירים, כדאי לוודא שהמנות שלהם יתאימו לכשרות עליה הם מקפידים. חברות קייטרינג שמציעות אוכל כשר יודעות לתת לכך מענה, ואם בחרתם במסעדה או בית קפה, וודאו שהם מחזיקים בתעודת כשרות מתאימה.
 • וודאו שאין לאף משתתף רגישות למזון, ואם יש רגישות כלשהי, דאגו לספק עבור אותו משתתף תחליפים הולמים ואיכותיים.
 • האם יש טבעונים בקרב המשתתפים? אם כן, דאגו לספק גם להם חלומות הולמות ואיכותיות, כך שאף אחד לא יחוש מקופח.
 • אל תחסכו בכמות המנות, והזמינו בהתאם לכמות המשתתפים. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו במהלך יום כיף ללא מנה מספקת ולהישאר רעב.

ונעבור למנה העיקרית- כמה רעיונות ליום גיבוש עובדים

 1. אקשן, אדרנלין ואקסטרים- פעילות מהנה באנרגיות גבוהות שמשלבת טבע ואקסטרים בדרגות שונות. שיט קייאקים, רפטינג, רכיבה על סוסים, ספורט ימי, פיינטבול, טיול ריינג'רים או ג'יפים וכל מה שמשלב אדרנלין וריגוש. חשוב להתאים את הפעילות לגיל המשתתפים וליכולותיהם. לחובבי המירוצים challenge מציעה את פעילות Formula 1, שבמסגרתה צוותים בונים מכונית מירוץ, ובתומה הם מתחרים זה בזה במכוניות שבנו.
 2. פעילות VR מציאות מדומה, כמו הלולאה האינסופית Infinite Loop שמציעה חברתנו, שסוחפת את המשתתפים למשחק מאתגר וסוחף, במסגרתו עליהם לחלץ חבר צוות ולהשיבו בבטחה מהעולם הווירטואלי אל העולם האמיתי. המשחק מסייע לזהות חוזקות אישיות בקרב המשתתפים ומעניק להם חווייה יחודית ובלתי נשכחת.
 3. ספורט ואורח חיים בריא- יום ספורט, שמשלב תחרויות ומשחקים מהנים, רכיבה על אופניים, משחק באולינג או קיר טיפוס, כל מה שמאתגר, מניע את הגוף ומעלה את הדופק, כמובן בהתאם לגיל ויכולות המשתתפים.
 4. אתגרים- חברת challenge מציעה אתגרים סוחפים ומלאי הנאה וצחוק, ביניהם המירוץ למליון Amazing Race, ששולח צוותים למלא אחר משימות לא שגרתיות בשיתוף עוברי אורח ברחבי העיר, או הטירוף האורבני Urban Madness, ששולח אותם לרחובות העיר מחופשים כדי למלא אחר משימות מאתגרות.
 5. פשוט ליהנות- פיקניק בפארק, בילוי בבריכה או בחוף הים, הופעת בידור או ערב קריוקי. כל פעילות שנראית לכם מתאימה למשתתפים תהיה מועילה. שימו לב שאינכם בוחרים במה שאתם מעדיפים באופן אישי ומתחשבים בצורכי הכלל.

בית אחד למגוון של פעילויות ליום גיבוש

בחברת Challenge מציעים לכם שפע של רעיונות ליום גיבוש עובדים, משחקי odt מאתגרים וחווייתיים שמועברים על ידי מדריכים מנוסים וותיקים. נשמח לתת לכם יותר מידע על הפעילויות המדהימות שבנינו לימי גיבוש לעובדים.

לקוחות שמשחקים איתנו

amdocs-logo
playtika logo
Microsoft_logo
intel
DHL
BankLeumiLogo
Redhat_Logo
toboola logo
MSD-logo
SAP

צרו איתנו קשר:

" היה מדהים, כולם נהנו מאוד. כל הכבוד לכם על הארגון המוקפד! החבר׳ה שלכם היו פשוט מושלמים, נעימים, נחמדים, מקצועיים ועשו עבודה מכל הלב - אתם גדולים!!! "
manpower-logo
רן קונסטנטין
סמנכ"ל מאנפאוור

השירותים שלנו

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

רוצים לשמוע עוד?
ספרו לנו מה אתם מחפשים

מוזמנים לעקוב אחרינו גם ברשתות החבריות ולהתעדכן בכל התכנים החדשים, פעילויות ומידי פעם גם המלצות :)

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"