פעילות ODT לפיתוח ולגיבוש צוותי עבודה באווירה חווייתית ומהנה

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

פעילות odt נחשבת לאחת משיטות ההכשרה הפופולריות כיום מחוץ למקומות העבודה. זוהי שיטה חינוכית, המשתמשת בפעילויות גופניות בסביבה טבעית, המתבססות על חוויה חושית ולמידה מתוך סיטואציות ומצבים שונים. מטרת הפעילות היא להעלות את הפעילות הגופנית ואת רף הפעילות הרגשית, הקוגניטיבית והחברתית של כל המשתתפים בה.

הפעילות היא למעשה משחק, המתבסס על משימות קבוצתיות, שמאתגרות את כל המשתתפים בהן בדרכים שונות, ובו זמנית נועדו גם להכשיר את המשתתפים בנושאים שונים וגם ליצור גיבוש בקרב חברי הקבוצה. משחקי גיבוש odt הפכו נפוצים יותר ויותר בעיקר בקרב חברות וארגונים, כיוון שהם מסייעים למנהלים ומעסיקים להכשיר צוותים לעבודת צוות, שיתוף פעולה ושיפור מיומנויות התקשורת תוך פיתוח וחיזוק מיומנויות מפתח שונות, ביניהן מיומנויות משא ומתן, מיומנויות מכירה, מסחר, ניהול, פיתוח אסטרטגיה, פתרון בעיות ועוד, תוך הגברת המוטיבציה בקרב המשתתפים.

מיקוד פעילות ODT לצורכי הארגון

הרפיה, שיפור עבודת הצוות ושיתוף הפעולה בין הפרטים בקבוצה, פתיחת ערוצי תקשורת, פתרון מצבי משבר, בחירת עובדים מתאימים לצוותים שונים ולתפקידים ספציפיים, זיהוי כישרונות והכרה עצמית הם רק חלק מהדרכים בהן ניתן לרתום את הפעילויות השונות לטובת הארגון. את הפעילויות ניתן להתאים לכל גיל ולכל רמת מסוגלות, והן מומלצת במיוחד עבור מי שמחפש פעילות גיבוש לצוות גדול.

היתרונות של משחקי גיבוש ODT ביחס ליתר החלופות

 • זוהי הדרך המקורית והיצירתית ביותר לאימוני חוץ, שמעניקה למשתתפים חוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת באווירה ספורטיבית, מהנה וקלילה מחוץ לסביבת העבודה התובענית, שבדרך כלל מציפה לחץ בקרב העובדים. הפעילות מוציאה את העובדים לסביבה טבעית, נינוחה ונטולת דרישות כדי ליהנות ולהשתחרר.
 • הפעילות מניבה לכל המשתתפים בידור, שיקום וחידוש אנרגיות ברמה הפיזית והנפשית ותומכת בשיפור מערכות היחסים ופתיחת ערוצי התקשורת באופן יעיל לטובת הדינמיקה הקבוצתית של כל המשתתפים בה.
 • הפעילות מניעה את המשתתפים בה להתאחד כצוות, להתגבש ולחזק קשרים בין אישיים באווירה לא רשמית, ובכך תורמת לקירבה ולאינטימיות, שהנם הכרחיים להצלחת צוות, שנדרש לעבוד יחד, לשתף פעולה ולחתור להשגת מטרה משותפת תוך הכלה, הקשבה, ויתור ואפילו הקרבה.
 • פעילות odt מאפשרת לבנות צוות באופן שיטתי, שנועד גם לשפר את ביצועי החברים בו. פיתוח הצוות מושתת על תכנית ספציפית, בה הצוותים נחשפים למצבים חדשים, אותם עליהם לפתור יחד. פיתוח הצוות בשלב הראשון מבוסס על תכנית ספציפית בה הצוותים נחשפים למצבים חדשים, אותם עליהם לפתור כצוות.בשלב הבא, כל החוויות והפתרונות נידונים בדיון משותף עם מדריכי פיתוח הצוות והפתרונות ומוערכים על ידיהם. פיתוח צוותי מסוג זה מספק את המשוב הגדול ביותר אודות היכולת של שיתוף הפעולה בין חברי הקבוצה ומיומנויות התקשורת שלהם כצוות.
 • פרט לפיתוח המיומנויות הקבוצתיות,השיטה מאפשרת להשתמש בכל עקרונות הלמידה החווייתית באותה מידה עבור המשתתפים באופן אינדיבידואלי, ולהקנות להם מיומנויות מקצועיות, חברתיות ובין אישיות, לזהות בהם חזקות וחולשות, למצוא בהם פוטנציאל ולבחון את התפתחותם האישית בקבוצה.
 • השיטה מהווה מרכז הערכה חיצוני ובכך מסייעת לבצע אבחון של עובדים במטרה למצוא בהם כישורים מתאימים וחזקות.

משימות קבוצתיות ופעילויות תוכן חוויתי מתקדמות וחדשניות

עולם התוכן החוויתי התפתח רבות בשנים האחרונות, ומחייב אותנו תמיד להישאר עם היד על הדופק. השינויים המהירים שחלים בעולם המערבי מחייבים אותנו להמציא את עצמנו כל פעם מחדש ולשלב את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר במסגרת התכנים שאנו מציעים לקהל הלקוחות שלנו, וכך להבטיח את ההנאה המרבית למשתתפים ואת פיתוח המיומנויות בדרך הטבעית, המקורית והכי מעניינת עבורם.

איך אנו עושים זאת? הנה כמה דוגמאות לפעילויות שלנו:

 • Infinite loop- הרפתקת VR סוחפת, מאתגרת וחדשנית הראשונה מסוגה בעולם! במסגרת משחק קבוצתי, המשתתפים נדרשים לפתור חידות ולעמוד בשלל אתגרים ותחרויות בעולם ווירטואלי, במקביל למשימות ורמזים בעולם האמתי. מטרת המשחק- לחלץ חבר לצוות שתקוע בעולם הווירטואלי, ולהשיבו בבטחה אל העולם האמתי, תוך כדי שעוברים בין החדרים הוירטואליים השונים ועומדים בכל המשימות והאתגרים. המשחק מסייע בזיהוי חזקות ובפיתוח יכולות אישיות וקבוצתיות.
 • Go team app- באמצעות אפליקציית משחק אינטראקטיבית אנו הופכים את העיר לזירת משחק ענקית, שמלאה באתגרים, שפתרונם מצריכים פיתוח אסטרטגיה, תעוזה, מחשבה יצירתית ועמידה בזמנים. על מנת להגיע לפתרון כל אתגר ומשימה, המשתתפים צריכים להפגין רוח ספורטיבית ולשתף פעולה. חלק מהמשימות יידרשו מהם אף לשתף את העוברים והשבים.
 • Formula 1- לא בכל יום אתם מקבלים הזמנה להשתתף במרוץ "גרנד פרי" . במסגרת הפעילות המשתתפים מתחלקים לצוותים, כשכל צוות מקבל תכנית עבודה מפורטת מלווה בערכת קרטונים שטוחה וכלי עבודה, באמצעותם הם נדרשים לבנות מאפס את מכונית המירוץ, באמצעותה יתחרו בתום הפעילות מול יתר הצוותים. הפעילות מצריכה מכל המשתתפים תכנון מקדים, יעילות תפעולית, עבודת צוות, שיתוף פעולה וחשיבה אסטרטגית.
 • The amazing race- המירוץ למיליון, מירוץ הצ'אלנג' התחרותי והמאתגר, שמלא בתוכן מלהיב, במשימות מאתגרות במיוחד, הרפתקאות, חידות ואטרקציות יוצאות דופן בשילוב נופים מהממים. במסגרת המירוץ המשתתפים מחולקים לצוותים, המתניידים באמצעות וואנים ומתחרים מי יגיע ראשון לשטיח הסיום, ממש כמו בתכנית הטלוויזיה הפופולרית.
 • Beat the box- חדרי הבריחה הם המשחק הלוהט של השנים האחרונות, ולכן בחרנו להביא עד לישראל את המשחק שמאתגר אלפי משתתפים ב 60 מדינות ברחבי העולם. זהו משחק בלעדי לחברת Challenge , שמביא את חדרי הבריחה בקופסה, ודורש מכל המשתתפים בפעילות חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה ופיתוח אסטרטגיה על מנת להצליח לפצח את הקופסה.

ליהנות מיום שלם של פינוקים וחוויות

פעילות odt לחברי הקבוצה לא חייבת להסתכם במשחק אחד, ואם כבר בחרתם לקחת את העובדים אל מחוץ למקום העבודה ולתת להם להתנתק מהשגרה, להשתחרר וליהנות, הרשו לעצמכם ולהם ליהנות מזה עד הסוף. הנה כמה רעיונות לימי כיף לעובדים שתוכלו ליישם לפני או אחרי הפעילות שבחרתם.

 • סיור מודרך במפעל שוקולד, במבשלת בירה או ביקב יחד עם טעימות שמגרות את בלוטות הטעם ומרעננות את החושים הם דרך נהדרת לפנק את חברי הקבוצה, להעשיר את הידע וליהנות יחד.
 • סדנת אלכוהול, בישול או יוגה צחוק יכולות להוסיף המון כיף למשתתפים ולגבש אותם עוד יותר. יצית חוויות משותפות וזיכרונות משותפים, במיוחד כשהם מלווים בצחוק או בהתעוררות חושים בהחלט יעשו את העבודה, וגם יחזירו את העובדים מרוצים ומחודשי אנרגיות, מוכנים לפרויקט חדש ולהירתמות משותפת.
 • הרצאה בנושאים כלליים כמו קריאת שפת גוף או הגשמה עצמית, או הרצאה בנושאים מקצועיים כמו ניהול זמן או ניהול משא ומתן יעשירו את הידע של המשתתפים וגם יתרמו רבות גם לחייהם האישיים ולסביבת העבודה.
 • ארוחה משותפת בבית קפה או במסעדה היא תמיד בילוי מהנה, ומאפשרת לכל המשתתפים ליהנות מזמן איכות זה עם זה ולפתח שיחות להעמקת מערכות היחסים בקבוצה.

 

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"