משחקי תחרויות בין קבוצות לשיפור מיומנויות ותגמול עובדי החברה

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

במקומות עבודה רבים נהוג לתגמל עובדים עבור ביצוע משימות ועמידה ביעדים. משחקי תחרויות בין קבוצות של אנשי מכירות, שירות לקוחות וכדו' נהוגים בלא מעט חברות, ומטרתן להניע את העובדים להתייעל ולתת מעצמם יותר לטובת הכלל.

משחקי תחרויות בין קבוצות לגיבוש העובדים

תחרויות בין צוותים לא חייבות להיות במסגרת מקום העבודה על ידי מדידת הישגי הקבוצות. יש שבוחרים לשלב משחקי תחרויות בין קבוצות במסגרת יום כיף לעובדים, שמטרתם לגבש את הצוות, למנוע חריקות בין חברי הצוות, ליצור בין חבריו קירבה ולפתוח בין המשתתפים את ערוצי התקשורת, וכך לגרום להם לעבוד ביעילות רבה יותר ולהצליח יחד כקבוצה.

5 המרכיבים שנבנים במסגרת משחקי תחרויות בין קבוצות

על מנת לבנות צוות נחוצים 5 מרכיבים מהותיים, שמבדילים אותו מכל קבוצה אחרת:

 1. לצוות צריכה להיות מטרה משותפת, שתאגד את כל חבריו לעבוד יחד.
 2. לחברי הצוות צריכה להיות תלות הדדית זה בזה, כך שהם יזדקקו זה לזה, לכישורים וליכולות של כל חברי הקבוצה.
 3. בקרב כל חברי הצוות צריכה להיות מחויבות והבנה, שרק שיתוף פעולה יוביל לקבלת התוצאה הרצויה באופן הטוב ביותר, ושעבודה כיחידים לא תניב את התוצאה הטובה עבורם.
 4. אנשי הצוות צריכים להיות מתואמים ואפקטייבים, ולשם כך עליהם להסתמך על מנגנונים ותהליכים מובנים בקבוצה.
 5. לכל חברי הצוות נחוצה הכרה חיצונית בכך שהם קבוצה תפקודית מוגדרת בתוך מערכת ארגונית כוללת.

כיצד תזהו חריקות בין חברי הצוות?

גם במקרים בהם מנהל מעניק לעובדים את כל 5 הפרמטרים, הצוות עלול לחרוק מכמה סיבות, אותן ניתן פעמים רבות לזהות מראש. הנה הסימנים שצריכים להדליק לכם נורות אדומות:

 • יחסים בין- אישיים עכורים או לא מפותחים דיים.
 • תלונות מרובות בקרב חברי הצוות ו"קיטורים".
 • ירידה בתפוקת העבודה של הצוות.
 • עליה בכמות התלונות בקרב לקוחות החברה.
 • תלות גבוהה של העובדים במנהל לצורך ביצוע המשימות.
 • התנגדויות מרובות בקרב העובדים למנהל ולהחלטותיו.
 • חוסר יוזמה ו/ או מעורבות של חברי הצוות.

מהן הסיבות לחריקות הללו?

פעמים רבות הפרטים בצוות עלולים לפתח חרדות מעצם ההשתייכות לצוות או מהתמודדות לא רציונלית עם חשש מאופי המשימה. כמו כן, חריקות עלולות להיווצר כאשר חלה התנגשות בין 2 תהליכים בין- אישיים מרכזיים בקרב הצוותים, כמו הצורך בשיתוף פעולה מצד אחד, ותחרותיות מצד שני.

אף על פי שקיימת הבנה באשר לצורך בשיתוף פעולה וויתור על אינטרסים אישיים, פעמים רבות צרכים אנוכיים מובהקים, כמו הרצון להתבלט, לקבל הכרה או אופי שתלטני נכנסים למשוואה ומעכירים את היחסים והאווירה.

כיצד כדאי לתגמל חברי צוות?

על מנת להימנע מדינמיקות הרסניות בקרב אנשי הצוות, כדאי לנקוט בשיטות תגמול, שימנעו את החריקות שהזכרנו, כך שלא יקרה מצב שחלק מחברי הצוות ירגישו מקופחים, מנוצלים או לא מוערכים.

הנה 2 מודלים, על פיהם מומלץ לתגמל צוותים:

 1. מודל תזמורת הג'ז- המודל מתאים לצוותים, שבהם ביצוע משותף יוצר את התוצאה הסופית, אך לכל חבר צוות יש רגע סולו. המודל מתאים לצוותים, שבהם חברי הצוות עוסקים בפעילות דומה, כמו אנשי מכירות, מלצרים או עובדי יצור, וקיים החשש, שהם ירגישו כמו בורג קטן ואקראי במערכת בהיעדר הערכה או התייחסות לפועלם. במקרה זה, ניתן להציג עובד חדש במסגרת ישיבה שבועית, להעניק תעודת הצטיינות מידי חודש לעובד מצטיין וכו', כשהמטרה היא להכיר בייחודיותו של העובד.
 2. מודל ה- B.A- המודל מתאם לצוותים, בהם לכל חבר צוות יש תפקיד מוגדר, שמותאם ליכולותיו, ידיעותיו ומיומנויותיו האישיות. כשלכל אחד מחברי הצוות חלק אחר בהגשמת המטרות, לא ניתן לשפוט ביצועים באופן אחיד, ולכן יש לאבחן פונקציונלית את ביצועי כל השחקנים באופן אישי, ועל סמך זה להעניק חיזוקים ואותות הערכה.

משחקי חברה שבאים לידי ביטוי בסביבת העבודה

5 הפרמטרים שהזכרנו באים לידי ביטוי בכל אחת מהפעילויות שחברתנו מציעה לחברות וארגונים. כישורי הצוות, שיתוף הפעולה, פיתוח ערוצי התקשורת וחתירה משותפת להשגת המטרה מושגים באמצעות משחק מהנה וסוחף בסביבה טבעית ומשוחררת מחוץ למקום העבודה, ומועתקים אחר כך אל סביבת העבודה באופן טבעי.

את כל הפעילויות שלנו ניתן לשלב במסגרת ימי חברה וימי גיבוש לעובדים.

רעיונות ליום גיבוש עובדים מחוץ למשרד

יום גיבוש אמור להיות יום חוויתי, שמנתק את העובדים מהעשייה היומיומית ומהלחץ של מקום העבודה. על מנת לאפשר לעובדים להשתחרר וליהנות מומלץ להוציאם מחוץ למקום העבודה. הנה כמה רעיונות ליום גיבוש עובדים, בהם ניתן לשלב פעילויות ומשחקים:

 • שיט ביכטה, הכולל ארוחה, מוזיקה, רחצה בים ומוזיקה באווירה תוססת, רעננה וכיפית
 • פיקניק בפארק או בשמורת טבע בשילוב ארוחה, שתייה, מוזיקה ומשחקי ספורט.
 • בילוי במתחם קריוקי באווירה קלילה.
 • טיול שטח בשמורת טבע, מסלול טיולים או אתר מורשת.
 • פעילויות נוספות שניתן לשלב במסגרת יום כיף לעובדים: באולינג, החלקה על הקרח, פארק מים, קרטינג, טיול ג'יפים או טרקטורונים, פיינטבול, הופעת סטנד- אפ, קיר טיפוס ועוד.

רעיונות לגיבוש צוות עובדים בסביבת העבודה

מאחר וימי גיבוש דורשים היערכות מקדימה, ולא נעשים בתדירות גבוהה או באופן ספונטני, הנה 3 רעיונות לגיבוש צוות עובדים, שתוכלו ליישם כבר עכשיו:

 • משחק חפש את המטמון, בו צוותים קטנים מתחרים זה בזה, והצוות המנצח זוכה בפרס.
 • הרמת כוסית לכבוד יום הולדת של חבר צוות עם עוגה והפתעות שהכינו לו חברי הצוות.
 • שולחן ביליארד, קונסולת משחקים או שולחן הוקי אוויר לשעות ההפסקה יכול לתרום להוואי במשרד וגם לשחרור מתחים.

התאמת הפעילות למשתתפים- רעיונות לימי כיף לעובדים

אנחנו חברת challenge מאמינים, שהצלחת אירוע מגבש תלויה בהתאמת הפעילות לצוות באופן מיטבי. מחפשים רעיונות לימי כיף לעובדים? בררו ראשית מה אתם רוצים להשיג מהפעילות. האם אתם צריכים לבנות צוות חדש ולשבור את הקרח? לשם כך יש לנו פעילויות לצוותים טריים, שטרם הספיקו להכיר ולהיפתח זה לזה. צריכים לחזק מיומנויות מכירה בקרב חברי הצוות? נציע לכם פעילויות מלאות הנאה ואתגר, שישפשפו את מיומנויות המכירה, המסחר והמשא ומתן של הצוותים שלכם. למי שצריך לעודד את מנהיגי החברה יש לנו פעילויות שמעודדות יזמות, חדשנות ויצירתיות תוך חיזוק כישורי מנהיגות, ואפילו פעילויות בשילוב תרומה לקהילה יש לנו, כך שתוכלו לחזק ערכים חברתיים וסוציאליים בקרב העובדים שלכם.

במסגרת כל הפעילויות יינתנו לכל חברי הצוותים אפשרויות לבטא את יכולותיהם האישיות תוך כדי שיפור מיומנויות התקשורת, שיתוף הפעולה, עבודת הצוות, ההקשבה, התקשורת הבין- אישית בדרך להשגת המטרה.

לבחירתכם משחקי תחרויות בין קבוצות, פעילויות ספורט, חשיבה ועוד, שיאתגרו את הצוותים שלכם ויגרמו להם לצאת מחוץ לקופסה. נשמח לתת לכם עוד הצעות לימי גיבוש לעובדים. שאלו אותנו.

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"