גיבוש צוות עובדים במסגרת ימי כיף ומשחקים ואיך לטפח צוות יעיל

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

כשאתם מנהלים עסק, הצוותים שלכם הם הנכס החשוב ביותר והמשאב הגדול ביותר שלכם, ובלעדיהם העסק לא יכול היה לתפקד. לכן חיוני שהעובדים שלכם ירגישו מעודדים ומלאי השראה על בסיס יומיומי. גיבוש צוות עובדים על ידי משחקי גיבוש לעובדים הוא רק אחת הדרכים לעשות זאת, אך על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולשמור עליהן לאורך זמן, עליכם לחשוב כל הזמן על דרכים, שבאמצעותן תוכלו להניע, לתמרץ ולהעניק השראה לצוותים שלכם.

הנה כמה דרכים בהן תוכלו להנחות את העובדים שלכם בכיוון הנכון ולהשיג יחד את היעדים שניצבים בפניכם.

שתפו את העובדים שלכם בחזון שלך וקבעו יעדים ברורים

אתם יכולים להניע ולהעניק השראה לצוותים שלכם רק אם הם ידעו לאן הפעולות שלהם מכוונות, ומה עליהם להשיג. וודאו שהעובדים שלכם מודעים לחזון שלכם וליעדים הסופיים אליהם עליהם להגיע. עצם הידיעה תעודד את כולם לעבוד יחד כדי להשיג תוצאות טובות יותר.

בנוסף, הציבו באופן קבוע יעדים ברורים וניתנים למדידה שמוגדרים על ידי חזון זה, כך תאפשרו לצוותים שלכם לעקוב אחר התקדמותם והם יוכלו לראות את הצלחתם בצורה מוחשית.

פעולות אלו יטפחו את הפרודוקטיביות ויסייעו לעובדים להרגיש מוערכים ומלאי מוטיבציה.

תקשרו עם הצוותים שלכם

חלק מהגדרת המטרה הברורה מסתמך על תקשורת יעילה עם הצוותים שלכם.  על התקשורת להיות דו סיטרית, וכדאי לוודא שקיימת זרימה קבועה של תקשורת ביניכם לבין העובדים שלכם, כך שתוכלו לא רק לעדכן אותם במה שצריך לעשות, אלא גם להקשיב לרעיונותיהם, לתת להם מקום לחוות דעתם ולקבל מהם משוב. מאמץ זה בסופו של דבר ישפיע לטובה על העסק שלכם, יבנה אמון ופתיחות ביניכם לבין העובדים וישקף עבורכם את הלך רוחם.

מומלץ ליזום באופן קבוע שיחות אישיות וקבוצתיות עם חברי הצוותים ולתת להם את האפשרות לגשת אליכם באופן ישיר. וודאו שאתם פנויים ליצירת קשר והיו פתוחים ונגישים ביחסכם לתקשורת, זה יגרום לצוותים שלכם להרגיש מעורבים בעסק ובפעולותיו, מה שיניע אותם עוד יותר להגיע לתוצאות טובות יותר.

עודדו עבודת צוות

החברות המצליחות ביותר מתגאות בצוותים המגובשים שלהן וביכולת שלהם לשתף פעולה. עידוד וקידום עבודת צוות על ידך יגביר את הפרודוקטיביות של העובדים, מכיוון שהיא תגרום לעובדים להרגיש פחות מבודדים ותעזור להם לחוש מעורבים יותר במשימות שלהם. אתם יכולים לעשות זאת על ידי ביצוע תרגילי בניית צוות באופן קבוע, ובכך לתת הזדמנויות להיכרות והעמקת מערכות היחסים בין חברי הצוות.

מחפשים רעיונות עבור גיבוש צוות עובדים גדול? Challenge היא חברת תוכן חווייתי, שמפתחת פעילויות מקוריות ואיכותיות לגיבוש צוותים. שאלו אותנו על הצעות לימי גיבוש לעובדים.

בנו סביבת עבודה בריאה

לסביבת העבודה השפעה ניכרת על התפוקה של הצוות ועל מידת הסיפוק והיצירתיות של העובד. עובדים בריאים ומאושרים נוטים לחוש יותר מוטיבציה ומעורבות, ולכן מומלץ ליצור עבורם מרחב מהנה לעבוד בו. היו מודע לפרטיות, למידת הרעש, לאיכות אוויר, לכמות האור הטבעי, למרחבים המיועדים לרגיעה והפגת מתחים ולאווירה הכללית במקום העבודה, ופעלו במטרה לשפר אותם בכל עת. עודדו עמדות בריאות על ידי הצעה של חטיפים בריאים, העניקו הטבות למנוי בחדר כושר או לשיעורי מדיטציה, פעלו למניעת עישון ועוד. על ידי קידום הרגלים בריאים אתם יכולים לעזור לצוותים שלכם לשמור על רמות האנרגיה ולהפחית את רמות הלחץ שלהם, והטבות מסוג זה יגרמו לעובדים שלכם להרגיש מוערכים ויעודדו אותם להשקיע בעבודתם.

גיבוש צוות עובדים, שכולל פעילויות ספורטיביות ותחרויות יאפשרו לעובדים לשחרר קיטור ולהתחדש באנרגיות חדשות. נשמח לספר לכם על כמה מהפעילויות שלנו, שנועדו בדיוק למטרה זו.

העניקו משוב חיובי ותגמלו את הצוותים שלכם

אין להתעלם מכוחו של חיזוק חיובי, אולם ההכרה בהצלחתו של עובד מעוררת השראה בקרב אנשי הצוות, כיוון שהם יכולים לראות את עצמם מתקדמים לעבר מטרות החברה. כאשר העובדים משיגים תוצאות בהתאם ליעדים, משקיעים מאמץ נוסף או מבצעים עבודה יוצאת מן הכלל, וודאו לומר להם שאתם אסיר תודה והיו ספציפיים בשבחיכם.

לדוגמה, במקום לומר "עבודה טובה", הסבירו מדוע זו הייתה עבודה טובה, ואיך זה הועיל לעסק. לא רק שזה יניע את העובדים שלכם להמשיך לבצע עבודה טובה, אלא גם יסייע להם להצליח יותר בעתיד. תגמלו את הצוותים שלכם על עבודה קשה, בין אם זה בצורה של תגמולים כספיים, מתנות, הטבות או יותר אחריות ועצמאות.

ספקו לעובדים הזדמנויות להתפתחות

חברי הצוות מרגישים בעלי ערך רב יותר כאשר הם לומדים ומשפרים את כישוריהם. כדי להניע ולעודד את הצוותים שלך להשיג תוצאות מעולות, עליכם לספק לעובדים שלכם הזדמנויות לצמיחה ולהתפתחות. הזדמנויות אלה צריכות להיות מותאמות באופן אישי, כך שיתאימו לעובד האינדיבידואלי. זו יכולה להיות הכשרה נוספת, קביעת יעדים מאתגרים, הדרכה אישית ועוד. התמקדו במיומנויות הניתנות להעברה בהן העובדים יוכלו להשתמש בתפקידים שונים ולעודד אותם להציב לעצמם יעדי למידה.

יש לנו המון רעיונות לגיבוש צוות עובדים, שיסייעו לכם לזהות כישורים נוספים, שחבויים בעובדים שלכם ולטפח את מיומנויות התקשורת בקרב הצוותים שלכם.

מאפייני צוותים יעילים

  • מטרה ברורה ומוגדרת עם תוצאות שניתנות למדידה
  • אחריות ברורה לכל אחד מחברי הצוות וחלוקת תפקידים מוגדרת ושוויונית
  • כישורים, ידע וכלים, שמתאימים לביצוע המשימות שמוטלות על חברי הצוות
  • נהלים וכללי עבודה מסודרים, שהצוות פועל במסגרתם לצורך ניהול דיונים, קבלת החלטות, ניהול משברים, תכנון וחלוקת עבודה וכדו'
  • כבוד הדדי בין חברי הצוות, קבלת האחר והערכה הדדית
  • קבלת אחריות משותפת על כישלונות הצוות והערכה משותפת על הצלחותיו

הצעות לימי גיבוש לעובדים

 

  • סיור מודרך ביקב, במבשלת בירה, במפעל שוקולד או משחק בשווקים ברחבי העיר תל אביב בשילוב טעימות מהתוצרת המקומית- חוויה אותנטית ומהנה, שמתאימה למשתתפים מכל הגילאים.
  • סדנת יוגה צחוק, סדנת בישול או סדנה ללימוד שפת הגוף- פעילות מעשירה, מהנה ובעלת ערך מוסף.
  • טיול טרקטורונים, שיט באבובים או רכיבה על סוסים- פעילות מלאת אדרנלין בטבע, שמשלבת הנאה, נופים, טבע ואדרנלין.
  • פעילויות odt שמשלבות חוויה, תוכן ואתגר ותורמות לחיזוק מיומנויות, טיפוח עבודת הצוות ושיפור מיומנויות התקשורת.

משחקי גיבוש לעובדים

קיימים אינספור של משחקים לגיבוש העובדים, שניתן לשלב במסגרת העבודה או מחוץ לסביבת העבודה. בבחירת משחק לגיבוש כדאי להגדיר מראש את המטרה, כיוון שמשחקים מסוימים מיועדים לצוותים חדשים, ואילו אחרים מתאימים לצוותים שמנוסים כבר בעבודה משותפת. כמו כן, חשוב לבחור במשחק שמתאים לכלל המשתתפים, ויאפשר לכולם לבוא לידי ביטוי, אחרת תפספסו את המטרה.

אתם מוזמנים להתייעץ אתנו, ואנו נתאים לכם את המשחק שיוציא מהצוות שלכם יותר.

גיבוש צוות עובדים עם חברת CHALLENGE

גיבוש צוות הוא משימה לא קלה כלל, ולעתים נחוצה מעורבות של גורם חיצוני, שיוכל לבחון באופן אובייקטיבי את הדינמיקה שקיימת בקבוצה וינתב אותה באופן מיטבי.

אנו מאמינים שאין צוות לא טוב, יש צוות שאינו מגובש מספיק. באמצעות סביבת עבודה בריאה ובטוחה, הגדרת יעדים, פרגון, הקשבה והדרכה נכונה כל עובד יכול לפרוח, אך על מנת לגבש את כולם יחד אתם צריכים גיבוש צוות עובדים, ואם יש משהו שאנו טובים בו זה בדיוק זה.

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"