משחקי גיבוש לעובדים כאסטרטגיית פיתוח צוותים לצמיחת העסק שלך

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

מהו הסוד לפיתוח צוות עבודה בלתי מנוצח, שמביא לצמיחת העסק שלך

מרבית החברות והארגונים כבר מבינים היטב, משחקי גיבוש לעובדים הנם הכרחיים, על מנת להפיק יותר מהעובדים במקום העבודה. פרט ליצירת קשר חם, אינטימי ואמפתי בין חברי הצוות, היא מסייעת לייעל את עבודתם, להגדיל את התפוקה ולחבר בינם לבין הארגון, מה שהופך אותה לאחת הצעדים ההכרחיים באסטרטגיית שימור העובדים בארגון. פרט לכך, היא מסבה להם הנאה גדולה, שכן משחקים ואתגרים לא מיועדים רק לילדים, ואם נהיה כנים, בכל אחד מאיתנו שוכן ילד קטן שרק רוצה לפרוץ החוצה.

למה כדאי לארגונים וחברות להפנות את המשאבים לטובת שימור העובדים?

חברות וארגונים רבים פועלים יחד עם מנהלי משאבי האנוש ונוקטים מאמצים רבים לצורך שימור עובדים. הענקת בונוסים והטבות, הכשרת עובדים והרצאות, חיפוש אחר רעיונות לגיבוש צוות עובדים, ימי כיף לעובדים ולמשפחותיהם ואירועי חברה הם רק חלק מהדרכים לתת לעובד הרגשה שהוא חשוב ומוערך, ובכך לקרב אותו אל הארגון. יש בפעולות הללו יתרונות רבים לעובד ולארגון, ואלו הם העיקריים שבהם:

 • עובד שחש מוערך הוא עובד אמין יותר. כשהעובד מודע לכך שהוא חיוני וחשוב למערכת, ושעבודתו מוערכת, הוא רוצה לתרום יותר ולהוכיח את עצמו שוב ושוב על מנת לשמור על התדמית שדבקה בו. לכן הוא יהיה גם פרודוקטיבי יותר ובאופן כללי, יהיה מרוצה יותר ממקום העבודה, כך שלא יחפש אחר מקום עבודה אחר.
 • עובד שנהנה מהטבות מתרגל אליהן, והחיפוש אחר מקום עבודה אחר עלול לעורר בו את החשש, שמא לא יזכה לאותן הטבות גם שם. ככל שהעובד ירגיש שהוא מקבל יותר, כך הוא ירצה להישאר יותר במקום העבודה, גם אם העבודה עצמה אינה מספקת את תשוקותיו. למעשה, העובד יעדיף פעמים רבות לעבוד בעבודה שנותנת לו יותר הטבות על פני עבודה בתחום שמעניין אותו. יחד עם זאת, חשוב לזכור שעובד צריך להיות מאותגר על מנת שלא להשתעמם מעבודתו ולחוש סיפוק, לפחות במידת מה, על מנת שירגיש שיש ערך לתרומתו ולפעולותיו.
 • שימור עובדים מסייע לארגון להכשיר צוותים לריצות ארוכות, ומפחית במידה ניכרת את חילופי הצוותים. כתוצאה מכך נחסכות מהארגון השקעות מרובות על הכשרת צוותים חדשים, שכן ידוע שהכשרת עובד חדש יקרה יותר מהמאמץ לשימור עובד קיים, ועל סמך הנחה זו מעדיפים הארגונים להשקיע בגיבוש צוותים קיימים ופיתוח המיומנויות שלהם לטווח הרחוק.
 • ארגון שעוסק בגיוס עובדים משקיע כסף ומשאבים רבים ועסוק בעיקר במטרות קצרות טווח אך כשצוות העובדים מגובש ויציב, הארגון יכול להתמקד במטרות ארוכות טווח, ולהשקיע בצמיחה, גדילה והתפתחות הארגון. הידיעה שיש צוות עובדים חזק שמתפעל את הארגון ופועל לטובתו, מאפשרת לארגון לגדול ולהשקיע בצוותים נוספים לצורך התרחבות כמו הקמת סניפים נוספים, פיתוח שלוחות חדשות, פנייה לקהלי יעד חדשים, פיתוח המסחר לאפיקים נוספים וכו'.

בוחנים הצעות לימי גיבוש לעובדים? יש לנו שפע של משחקי גיבוש לימי כיף בלתי נשכחים. בהמשך המאמר תגלו איך לבחור את הפעילות המתאימה ביותר לצוות שלכם על מנת להפיק את המיטב במסגרת פעילות מהנה ומאתגרת.

גיבוש צוות עובדים גדול- איך עושים זאת נכון?

בניית צוות חדש או גיבוש צוות עובדים גדול צריכים להתמקד ב- 2 נושאים עיקריים:

 1. הכשרת הצוות ופיתוח המיומנויות שלו כך שיהיה אפקטיבי, פרודוקטיבי ויעיל, כשכל עובד יודע מה נדרש ממנו ומצליח לבצע את עבודתו כמצופה.
 2. בניית אווירת צוות ושיתוף פעולה באופן הרמוני וסינרגי, שמאפשר פתרון קונפליקטים, התגברות על קשיים והדדיות.
 • הגדרת ציפיות לכל חבר צוות

על מנת לשפר ולייעל את ביצועי הצוות, יש לוודא שהוגדרו ציפיות ברורות. כל חבר צוות צריך לדעת מהי הגדרת תפקידו באופן מפורט ומדוייק ומה מצופה ממנו בכל עת. כמו כן, יש לוודא שהצוות יודע כיצד מצופה ממנו להתנהל, ושהוא מבין כיצד הוא משתלב בחזון הארגון, בערכיו ובמטרות העל שלו.

 • הגדרת חשיבותו של כל חבר צוות

חברי הצוות צריכים להבין את מקומם בצוות וחשיבותם. יש לוודא שכל אחד מחברי הצוות מבין כיצד הוא תורם לאסטרטגיית הארגון, וכיצד הצוות עצמו משתלב במטרות הארגון וערכיו. כשכל חבר צוות מבין את חשיבות תפקודו באופן יעיל ותקין והוא מחוייב להשגת המטרה.

 • יצירת מחויבות בקרב חברי הצוות

חשוב שחברי הצוות ירצו להיות חלק ממנו, שיאמינו במטרה שהצוות נועד להשיג, ושיהיו מחויבים לביצוע המשימות והשגת התוצאות הרצויות. לצורך כך, חשוב שכל חבר צוות יחוש שעבודתו נחוצה והכרחית ובעלת ערך הן לארגון והן לקריירה האישית שלו. חשוב שכל חבר צוות יצליח להביא לידי ביטוי את יכולותיו ושמיומנויותיו וכישוריו יתפתחו, שיהיה מאותגר ויתמלא התלהבות לביצוע המשימות.

 • פיתוח כשירות ויכולת

חברי הצוות צריכים להיות מוכשרים לביצוע המשימות, ולדעת שחבריהם מסוגלים גם הם לבצע את עבודתם, ושיש להם את המיומנויות והכישורים המתאימים לכך. כמו כן, חשוב להקצות לקבוצה את הכלים והמשאבים שיסייעו לה להשיג את התוצאות הנדרשות.

 • להעביר את השליטה לידי הקבוצה

הקבוצה צריכה לקבל מספיק חופש פעולה וגמישות לצורך פתרון בעיות וקונפליקטים והתגברות על מחסומים וקשיים.

 • עבודת צוות מושתתת על שיתוף פעולה

חשוב שחברי הקבוצה יכירו את תהליכי העבודה ואת השלבים בהתפתחות הקבוצה על מנת שיוכלו לעבוד יחד באופן יעיל ופורה.חיוני שיצליחו לשתף פעולה ולקחת החלטות משותפות, לדון ולשתף ולהשתמש באסטרטגייה מתאימה להוצאת התוכניות לפועל.

 • שמירה על ערוצי תקשורת פתוחים

כמו בכל מערכת יחסים, חשוב שערוצי התקשורת יהיו פתוחים. חשוב לספק לצוות מקום להתדיינות ולשיתוף מידע תוך דגש על הקשבה והכלה הדדית, כשכל חבר צוות מרגיש שהוא יכול, רשאי ומסוגל להביע את דיעותיו ועמדותיו. מומלץ לחזק את יכולות התקשורת של הצוותים בעזרת משחקי גיבוש לעובדים, שמונחים על ידי המדריכים המקצועיים של חברת challenge.

 • לעודד חדשנות ויצירתיות

כשמעניקים לצוות חופש פעולה ועצמאות, וכשכל חבר צוות מקבל מקום לביטוי עצמי, השלם גדול מסך חלקיו. רעיונות חדשים ויצירתיים עומדים תמיד על הפרק, ומהם הארגון יכול לצמוח ולהתפתח לאפיקים חדשים ובלתי צפויים. חשוב לעודד זאת, כיוון שזו הדרך הטבעית והנכונה של כל פרט וכל ארגון להתפתח.

 • תיאום בין הצוותים השונים

כשכל צוות אחראי למחלקה אחרת, חשוב לדאוג לגורם שמתאם בין כך הצוותים ומתווך ביניהם. כך ניתן להשיג את מטרות הקבוצה והארגון כולו באופן הרמוני ויעיל.

 • תרבות ארגונית אחרת

ארגון, שמושתת על עבודת צוות חייב להתנער מהתפיסה המסורתית של היררכיה במקום העבודה ולהתאים את מודל ההערכה שלו לעובדים. יש להסתכל על כולם כשווים ללא משוא פנים וללא תלות בגודל התפקיד, בוותק וכדו'.

 • הענקת גמול לתוצאה חיובית

כשחברי הצוות מצליחים ומגיעים לתוצאות שנדרשו מהם, חשוב לעודד אותם ולפרגן להם גם באמצעות מילים חיוביות ומעצימות, וגם על ידי צ'ופרים או בונוסים קבוצתיים. משחקי גיבוש מחוץ למסגרת העבודה הם דרך נפלאה גם לצ'פר את העובדים ולהביע את ההערכה על פועלם וגם לחזק את הקשרים והקירבה ביניהם עוד יותר.

הצעות לימי גיבוש לעובדים

חברת challenge מתמחה בפיתוח פעילויות גיבוש לעובדים, שמסייעים לכל אחת מהמטרות שהוזכרו לעיל. על מנת להתאים את הפעילות הנכונה לצוות שלכם, צרו עמנו קשר, וצוות המדריכים שלנו יעניק לכם שפע הצעות לימי גיבוש לעובדים, לגיבוש, לפיתוח חדשנות ויצירתיות, לחיזוק עבודת הצוות, פיתוח מיומנויות התקשורת ועוד.

למה כדאי לבחור משחקי גיבוש לעובדים מחוץ למסגרת העבודה?

משחקי גיבוש לעובדים, שאינם במסגרת מקום העבודה מאפשרת לעובדים להשתחרר מנטלית ורגשית, ומוציאה מהם צדדים אישיותיים שלא תמיד באים לידי ביטוי במקום העבודה. כמו כן, היא מסייעת לעובדים לשחרר קיטור ולשוב רעננים ומחודשי אנרגיות ליום עבודה חדש.

האם זה שווה לכם?

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"