האם פעילות לגיבוש צוות תייעל את העובדים שלך, והאם היא מספיקה

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

פעילות לגיבוש צוות תסייע לעובדים שלך להיות יעילים יותר. כיצד ליזום גיבוש צוות עובדים קטן בדרך הטובה ביותר, וכיצד מומלץ לבנות פעילות עבור גיבוש צוות עובדים גדול

חיפוש אחר פעילות לגיבוש צוות יכול להיות אתגר לא קטן. כשהמטרה היא ליצור אחדות וקירבה ואינטימיות במידת מה בין אנשים שאמורים לעבוד יחד, ולא תמיד חווים אינטרסים ומטרות משותפים, חשוב למצוא את הדרך הקלה והקלילה לפתוח את הראש ואת הלב וליצור אינטראקציה שבונה אמון, , הערכה, כבוד והדדיות.

האם פעילות לגיבוש הצוות מספיקה?

בדרך כלל צוות נבנה לאורך זמן. על חבריו לרכוש חוויות משותפות, וותק וניסיון, שיעניקו להם את הזמן שנחוץ להם כדי להיפתח ולסמוך האחד על השני. יחד עם זאת, המתנה ממושכת עלולה להטמיע דפוסים ודרכי התנהלות שיהפכו להרגל, וכשכל חבר צוות מתנהל באופן אינדיבידואלי, עצמאי ויחידני קשה מאוד לאחד את החבורה. כך שמצד אחד צריך לתת לזמן לעשות את שלו, ומצד שני צריך לנקוט בגישה מתערבת אך לא מעורבת לצורך גיבוש צוות עובדים קטן או גדול.

לפני שיוזמים פעילות גיבוש לצוות קטן או לקבוצה גדולה של משתתפים, חשוב לבחון, מהם המרכיבים שנחוצים בכל צוות על מנת שייחשב למוצלח ופורה:

צוות זקוק למנהיג

כשבראש הצוות עומד כוח ניהולי, לאו דווקא פיקודי, אלא כזה שאחראי לארגון וחלוקת תפקידים, ושחברי הצוות סומכים עליו, ניתן לגבש את הקבוצה יותר בקלות, כיוון שלכל הפריטים בה יש ראש שמרכז את כולם יחד. בד בבד, חשוב לתת לכל חברי הצוות תחום אחריות, כך שירגישו בערכם במסגרת הקבוצה ויקבלו הערכה בהתאם.

צוות זקוק לשיתוף

חשוב לתת לחברי הצוות פלטפורמה לשיתוף ולדיון בסוגיות שונות, במסגרתה כל אחד מחברי הצוות יוכל לשתף, לחלוק רעיונות, להביע את עמדותיו ולקבל במה לרעיונותיו. במסגרת זו חשוב להכיל כל אחד מחברי הצוות, להיות קשובים לכולם ולהפרות זה את זה.

הצלחת הפרוייקט היא הצלחת הצוות

כשלנגד עיניהם עומדת המטרה, חברי הצוות יודעים לאן לכוון את פעולותיהם ומחשבותיהם, וכך נרתמים יחד להשגת היעדים השונים תוך התקדמות משותפת אל עבר הצלחת הפרוייקט או המשימה. המיקוד המשותף מעמיד את כל חברי הצוות בסירה אחת, ועדיף על מיקוד אינדיבידואלי כשדרוש שיתוף פעולה.

שיתוף ידע

כשכולם שותפים לעשייה ולמטרה משותפת, חולקים רעיונות וידע, ערוצי התקשורת פתוחים והפרגון הוא הדדי. על חברי הצוות לחלוק בידע ובניסיון על מנת להעשיר את הכלל וליצור מרחב שיתופי נטול אגו, שחותר לטובת הכלל ולטובת הצלחת הפרוייקט.

יד חופשית

צוות טוב זקוק לחופש ומרחב פעולה, וכל התערבות חיצונית, שאינה הכרחית, עלולה לפגוע בדינמיקה ולהתפרש כאפליה או העדפה כזו או אחרת.

זה בסדר לטעות

גם כשחבר צוות טועה, חשוב לקבל זאת בהבנה ובאורך רוח. בסך הכל מדובר בבני אדם, ולכולם יכולות לקרות טעויות משיקול דעת לא נכון, פרספקטיבה לא נכונה, טעות בשיפוט ועוד. כשחברי הצוות מקבלים את הטעות של חבריהם, הם מסוגלים לנהל בנושא דיון פורה, להסיק מסקנות ולהפיק לקחים על מנת למנוע את הישנות הטעות.

ציון הישגים

פרגון הוא דבר הכרחי בעבודת צוות, וחשוב לציין הישגים של חבר צוות כשמגיעים לו שבחים. אהדה מיתר חברי הצוות תעניק לכולם תמריץ להצליח יותר ולקבל תשבוחות והכרה על עבודתם.

איך מתגבשת קבוצה?

על פי התיאוריה, שהגה הפסיכולוג ברוס טאקמן, קבוצה מתגבשת באמצעות רצף התפתחותי בקבוצות קטנות, שנוצר באמצעות מודל שבנוי מארבעה שלבים:

  1. שלב היצירה- בשלב הראשון נמצא את רוב חברי הקבוצה נעימים ומנומסים ואפילו נרגשים לגלות ולהכיר זה את זה לצד חששות רבים מהלא נודע. בשלב זה מחוצה הכוונה של מנהיג דומיננטי, שיוכל להוביל את הצוות על ידי האצלת סמכויות וחלוקת תפקידים.
  2. שלב הסערה- כשהנימוסים נעלמים ומפנים מקום חיכוכים שצפים אל פני השטח עקב הבדלים ופערים בגישות ובדיעות האישיות של חברי הקבוצה, עלולים לצוץ תקלים שונים, התמרדויות, מרמור, תסכול, היעדר או ערעור סמכות, ובמקרה חריף מצוקה של חבר צוות או כמה חברים יחד.
  3. שלב הנורמליזציה- בשלב זה הפערים אט אט מצטמצמים, וחברי הקבוצה לומדים לקבל זה את זה על אף ההבדלים והשוני. הם מתחילים לכבד את סמכותו של מנהיג הקבוצה ולבנות מערכות יחסים וקשרים, ליצור שיתופי פעולה ולהפגין מחוייבות ותמיכה זה כלפי זה. משלב זה עלולה הקבוצה לשוב אל שלב הסערה, בכל עת עקב חילוקי דיעות או טריגרים שמוסיפים עומס או לחץ להוואי הקבוצתי.
  4. שלב הביצוע- השלב בו יש פתח לעבודת צוות באופן מיטבי, תמיכה הדדית וביצוע משימות יעיל והרמוני בהתאם לחלוקת התפקידים והסמכויות שהאציל מנהיג הקבוצה. בשלב זה הקבוצה מסוגלת לקבל ולהכיל שינויים מבלי לחוות טלטלה ולשמור על יעילות ותפקוד יציב ואיתן.

באיזה שלב כדאי לשלב פעילות לגיבוש צוות?

תלוי במטרה שנרצה להשיג. קיימים שפע של רעיונות לגיבוש צוות עובדים, ואחד הטובים ביותר הוא גיבוש על ידי משחק odt, שמאפשר לפתח מיומנויוץ מקצועיות ועמידה באתגר, שמצריך שיתוף פעולה, עבודת צוות, עמידה בזמנים ועוד.

גם עבור צוות חדש, שאינו מכיר מספיק ניתן לבחור בפעילות שוברת קרח, שתעניק למשתתפים אפשרות להכיר זה את זה בקלות ובקלילות מבלי לצאת יותר מידי מאזור הנוחות.

חלק מהפעילויות מתאימות לגיבוש צוות קטן או גיבוש צוות עובדים גדול, חלקן מתאימות לצוותים וותיקים ואפילו לאבחון חברי הצוות לצורך בחינת היכולות האישיות על מנץ לדעת כיצד להאציל סמכויות.

למה לבחור בחברת CHALLENGE?

חברת challenge היא חברת תוכן חווייתי ומאתגר, מהוותיקות בישראל, שמתמחה בבניית פעילות לגיבוש צוות קטן או גדול.

בכל 14 שנות פעילותנו אנו תמיד ניצבים בראש החנית עם הפעילויות החדשניות והמתקדמות ביותר, ומתאימים מבחר פעילויות מהנות ומאתגרות לכנסים, אירועי חברה, ימי גיבוש לעובדים, השקות, אינסנטיבים ועוד.

בחברתנו מדריכים מיומנים, שצברו יחד עשרות שנות ניסיון בתחום ה- odt והפעילויות לצוותים, ויחד אנו מספקים מעל 120 תכנים, המועברים באמצעות משחקים, שמותאמים באופן אישי לכל מטרה, מיקום, זמן וצורכי חברה או ארגון מכל סוג.

כשאנו מתחייבים לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים ולא מתפשרים על איכות הפעילויות שאנו מספקים לקהל לקוחותינו, אנו גאים להיות שותפים לבית התוכן הגדול בעולם CATALYST GLOBAL ולהיות תמיד עם היד על הדופק, כשאנו לא מפסיכים להתעדכן בכל החידושים והטרנדים בתחום.

סוגי הפעילויות שלנו

אנו מציעים לכם מגוון פעילויות אטרקטיביות ויחודיות, מלאות בתוכן וחווייה שאף משתתף לא ישכח.

בין הפעילויות שלנו מירוצים ותחרויות, משחקי בריחה, חידות ותעלומות לפענוח, אתגרי מחשבה ואסטרטגיה, פעילויות ספורט ועוד. בפעילויות השונות תוכלו ללמוד על יכולות המשתתפים ולקבל משוב ואבחון על יכולותיהם האינדיבידואליות. כמו כן, תוכלו לבחור האם לחזק בקרב המשתתפים מיומנויות מקצועיות החל מפיתוח יכולות מסחר ומשא ומתן, דרך עמידה בזמנים ועבודה תחת לחץ ועד לשיפור מיומנויות התקשורת, שיתוף הפעולה ועבודת הצוות. עוד בפעילויות שאנו מציעים: פיתוח מנהיגות וחדשנות, העצמה אישית וקבוצתית, בניית אמון, חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, חיזוק החיבור בין המשתתפים לערכי הליבה של החברה ולמותג, פעילויות שמשלבות תרומה לקהילה ועוד.

נשמח לייעץ לכם עבור כל שאלה או התלבטות.

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"