משחקים לקבוצות גדולות בשיטת ODT מבית CHALLENGE לגיבוש העובדים

אילו משחקים לקבוצות גדולות מומלצות לצוותי עובדים, אילו משחקי חברה לגיבוש יעניקו לכם גם תוכן וערך מוסף, ואיך משחקי גיבוש לעובדים ילמדו אתכם מהן החזקות של העובדים שלכם

כשמחפשים פעילות מיוחדת לקבוצות ולעובדים או משחקים לקבוצות גדולות, הבחירה הטבעית היא משחקי odt, שהפכו במרוץ השנים האחרונות לאחת הדרכים היצירתיות ביותר להפעיל צוותים ולהפיק המון הנאה באמצעות משחקי גיבוש לעובדים.

מה זה משחקי ODT?

משמו המלא, Outdoor training, ניתן להבין שזוהי פעילות שמוציאה את המשתתפים החוצה, כלומר אל מחוץ לסביבה הטבעית כמו המשרד או מקום העבודה, לטובת אימון. היציאה מהסביבה הטבעית למעשה נועדה לשלוף את המשתתפים מהשגרה היום יומית ומהאווירה במקום העבודה, למקום נייטרלי, בו כל אחד יכול להוריד את המסיכות, לחבוש בכובע הטבעי לו מחוץ לשעות העבודה ופשוט ליהנות.

האימון, או הפעילות עצמה נעשית באמצעות משחקים תחרותיים יותר או פחות, שמתמקדים בפיתוח מיומנויות ויכולות אישיות בקרב המשתתפים. ניתן לבחור בפעילות ספורטיבית ומלאת אדרנלין, פעילות יצירתית שחושבת מחוץ לקופסה, פעילות לשבירת הקרח עבור קבוצת עובדים חדשה ועוד. במסגרת המשימות נדרשים המשתתפים לחשוב, להמציא, ליצור, לנווט, לתכנן, לשתף, לתקשר ועוד.

איך בוחרים את הפעילות המתאימה?

בבחירת הפעילות המתאימה ביותר יש להתחשב ב- 2 גורמים עיקריים:

 • המטרות שאותן רוצים להשיג, כלומר, מהן המיומנויות אותן נרצה לפתח בקרב המשתתפים בפעילות.
 • יכולות המשתתפים, בעיקר מבחינה פיזית. מאחר ויש פעילויות מאתגרות יותר, ספורטיביות יותר או כאלו, שמצריכות יכולות פיזיות גבוהות, יש להתחשב ביכולותיהם של המשתתפים, כך שלא להיות מופתעים ולגלות בעת הפעילות, שחלקם אינם מסוגלים להשתתף בגלל בעיה רפואית וכדו'.

על מנת להפיק את המירב מהפעילות, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע, שיסייע בבחירת הפעילות המתאימה והאופטימלית ביותר לצורכי החברה ולמשתתפים. בחברת Challenge אנשי מקצוע עם ניסיון של עשרות שנים במצטבר בנושא משחקי חברה למבוגרים, ומתודולוגיית odt היא דרך חיים עבורם.

אילו מטרות ניתן להשיג במסגרת פעילות ODT משחקים לקבוצות גדולות?

 • שבירת קרח עם צוות עובדים חדש ומשחקי היכרות שמשלבים אתגר או תחרות
 • גיבוש צוות קיים, פיתוח מיומנויות תקשורת, הקשבה ושיתוף פעולה
 • פיתוח מיומנויות מקצועיות כמו תכנון ובניית אסטרטגייה, חיזוק יכולת קבלת החלטות, פיתוח חדשנות, מנהיגות ויוזמה, חיזוק מיומנויות מסחר, מכירות ומשא ומתן, פיתוח יצירתיות וחשיבה מקורית מחוץ לקופסה, העצמה אישית וקבוצתית, עמידה בזמנים והתמודדות יעילה עם מספר משימות במקביל ועוד.
 • הטמעת ערכי הליבה של החברה, חיבור העובדים למותג ובניית אמון בין העובדים לחברה.

שיקוף הדינמיקה הקבוצתית בדרך חווייתית ואותנטית

יתרון נוסף שמרוויחים באמצעות משחקי חברה לגיבוש ופיתוח מיומנויות בשיטת odt הוא היכולת לבחון את התנהלות המשתתפים בפעילות, דרכי ההתמודדות שלהם עם המשימה ועם יתר חברי הקבוצה והיכולות שהם מבטאים במסגרת המשחק. בשפה המקצועית קוראים לזה שיקוף, והוא מעניק למעסיק או למנהל החברה פרספקטיבה חדשה, מרעננת ונקייה על הדינמיקה הקבוצתית ועל יכולותיו ומאפייניו של כל משתתף באופן אישי.

באופן מפתיע פעמים רבות דווקא העובד השקט מכולם מפגין במהלך הפעילות יצירתיות ומנהיגות, ואילו הדמות הדומיננטית שבחבורה, מפגינה עקשנות וחוסר גמישות מחשבתית. היכולת לבחון את יכולותיהם וכישוריהם של המשתתפים יכולה לסייע בבחינת מסלולי הקידום היעודיים שלהם במקום העבודה ומהן הסמכויות שניתן וכדאי להאציל בידיהם.

מגוון הפעילויות של חברת CHALLENGE

בצ'אלנג' מציעים שפע של משחקים לקבוצות גדולות ופעילויות מיוחדות:

  • מכירים את תוכנית הריאליטי הפופולרית והסוחפת, שמשגרת צוותים בזוגות למשימות חובקות עולם? Amazing Race הוא מירוץ אתגרי שמפוצץ את המשתתפים באדרנלין ומוציא מהם את כל הצדדים הכי תחרותיים שבהם תוך הפגנת יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה, התמודדות עם מחסומים מנטליים ורגשיים ומאמץ פיזי, שלא משאירים אף משתתף אדיש. אומנם המירוץ שלנו לא מצריך דרכון, אבל הוא מסע שאף אחד לא שוכח בתומו.
  • חובבים הסטוריה? מבנים עתיקים ומלאים במסתורין מרתקים אתכם? Urban Challenge הוא אתגר דינמי שמניע את המשתתפים בין תחנות שונות באמצעות רמזים, שיסייעו להם לבנות מסלול נכון מבחינה אסטרטגית.
  • כשהטירוף פוגש ביוזמה ובתעוזה, פעילות Urban Madness מוציאה מהמשתתפים את כל האומץ, היצירתיות ורוח השטות שחבויה בתוכם. במסגרת הפעילות בוחרים המשתתפים קונספט על פיו הם מכינים תחפושת קבוצתית, איתה הם יוצאים אל רחובות העיר ומבצעים משימות מאתגרות תוך שיתוף עוברי האורח.
  • רבים נחשפו לאתגר חדרי הבריחה, שהתפשטו כמו פטריות אחרי הגשם בכל רחבי הארץ. אז לחובבי החידות והמתח Infected Zone הוא הבחירה האולטימטיבית, שתאפשר להם להציל את האנושות מווירוס קטלני שהופך את הנגועים בו למתים מהלכים.
  • ואם בחדרי בריחה עסקינן, Escape Plan הוא אתגר בריחה נוסף, שמתרחש ברחבי העיר, ומדמה תעלומה משטרתית , אותה המשתתפים צריכים לפצח, כשברשותם מזוודה עם כל האמצעים הנחוצים להם לפתרון החידות, ביצוע מחקרים ופיענוח המקרה.
  • אם תרומה לקהילה היא חלק מערכי החברה אותם תרצו להשריש בקרב העובדים, Bicycle Challenge, הוא אתגר אידיאלי, מאחר והוא משלב נתינה ותרומה לקהילה. המשתתפים מבצעים משימות מאתגרות ונדרשים לשתף פעולה על מנת לקבל חלקים להרכבת אופניים וקישוטם.
  • לחובבי הקולינריה Top Chef היא אתגר מושלם, שדורש מהמשתתפים לבצע משימות כדי להרוויח כסף, באמצעותו ירכשו מוצרים להכנת מנה. בתקווה שיש בשלנים טובים בקבוצה שלכם, הפעילות הזו צפויה להשאיר לכם טעם של עוד.
  • חובבי המרוצים יכולים ליהנות מאתגר Formula 1 בו יידרשו להרכיב מכונית מירוץ בהתאם למיפרט שיקבלו, בה ייתחרו בתום המשימה.

 

 • לשיפור יכולות המסחר של המשתתפים Trade Winds הוא משחק סוחף ומרתק שמצריך ניהול משא ומתן, איסוף מידע, בניית אמון ומהירות מחשבה ותגובה.
 • להיות חלק ממשפחת פשע בשנות ה- 30 הוא הזדמנות נדירה לכל חובבי הסנדק וסדרות הפשע. Trade Empire הוא משחק סחר סוחף, שדורש מיומנויות משא ומתן, מכירה ומסחר ויכולת בניית קשרים.
 • להגשים חלום ולהפוך לבמאים, תסריטאים ושחקנים לזמן מה באמצעות הפקת טריילר לפי נושא נבחר או בהתאם לערכי הליבה של החברה. היצירתיים ביותר במסגרת משימת Movie Trailer יזכו בטקס פרסי האוסקר שיתקיים בתום הפעילות.
 • קופסה קטנה יכולה להוציא מהמשתתפים המון, באמצעות Beat The Box, המשחק שמביא את חדר הבריחה בקופסה. האם תצליחו להביסה?
 • לכל מי שחלם להמציא וליזום ולהתייצב מול הכרישים שיבחרו האם להשקיע במיזם שלהם, The Innovation Game הוא הזדמנות נהדרת להפגין יצירתיות, חדשנות ותעוזה.
 • אחת המשימות המהנות ביותר היא Gladiator Challenge, במסגרתה המשתתפים צריכים להפגין יצירתיות ועבודת צוות לצורך הרכבת מרכבה של גלדיאטורים, בה יתחרו בתום הפעילות.
 • אחת הפעילויות שוברות את הקרח ומגבשות את הצוות היא In The Picture, במסגרתה המשתתפים מרכיבים תמונה גדולה של לוגו החברה מתמונות פורטרט קטנות שלהם.

 

כשהכל מגיע באריזה אחת

אם חיפשתם אחר פעילות מיוחדת, שמשלבת גיבוש, תוכן וחווייה, חברת Challenge היא הכתובת עבורכם. עם שפע משחקים לקבוצות גדולות או קטנות, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הפעילות שמתאימה לכם ופשוט ליהנות. צוות המדריכים שלנו ידע לתפעל אתכם בצורה מיטבית שתשמור על הקבוצה איתנה ויציבה, ואף להעניק לכם משוב בתום הפעילות. צרו קשר לתיאום פעילות או להתייעצות.

לקוחות שמשחקים איתנו

amdocs-logo
playtika logo
Microsoft_logo
intel
DHL
BankLeumiLogo
Redhat_Logo
toboola logo
MSD-logo
SAP

צרו איתנו קשר:

" היה מדהים, כולם נהנו מאוד. כל הכבוד לכם על הארגון המוקפד! החבר׳ה שלכם היו פשוט מושלמים, נעימים, נחמדים, מקצועיים ועשו עבודה מכל הלב - אתם גדולים!!! "
manpower-logo
רן קונסטנטין
סמנכ"ל מאנפאוור

השירותים שלנו

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

רוצים לשמוע עוד?
ספרו לנו מה אתם מחפשים

מוזמנים לעקוב אחרינו גם ברשתות החבריות ולהתעדכן בכל התכנים החדשים, פעילויות ומידי פעם גם המלצות :)

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"