אילו פעילויות גיבוש לעובדים הופכות אותם למעורבים יותר בארגון

העובדה שהעסק שלך מצליח עשויה אומנם להסב לך שקט כלכלי, אך אינה מבטיחה את אמון העובדים שלך, והיא אינה מעידה כלל על מידת הסיפוק שלהם מסביבת העבודה שלהם. חברות רבות מדגישות את מעורבות העובדים שלהן, ובבניית צוות עובדים מגובש מצליחות להפחית באופן משמעותי את הסיכויים לחילופי עובדים תכופים, להגביר את שביעות הרצון הכללית הן של לקוחות החברה והן של העובדים ולהגדיל את הסיכוי של החברה להצליח. על הדרכים באמצעותן ניתן להגדיל את מעורבות העובדים בחברה ומגוון הצעות לפעילויות גיבוש לעובדים בשורות הבאות.

פעילויות גיבוש

על החשיבות של מעורבות העובדים במקום העבודה

במעורבות העובדים הכוונה היא למידת המחויבות שלהם לארגון, התשוקה והנאמנות שלהם כלפי מקום העבודה וכלפי חבריהם לעבודה. מחקרים מצאו, שככל שעובד מעורב יותר, כך הוא יצרני ופרודוקטיבי יותר.

אומנם לאורך כל שנות ההיסטוריה אף אחד מעולם לא הצליח לכפות על עובד להיות מעורב יותר, אך נמצא, שאם מטביעים בעסק ערכים ותרבות ארגונית שמעודדים מעורבות, ניתן להגדיל באופן משמעותי את רצון העובדים להיות מעורבים יותר.

איך זה בא לידי ביטוי בשטח?

תאר לעצמך 2 עובדים. עובד אחד מגיע מידי בוקר 10 דקות מוקדם יותר, נרגש להתחיל יום עבודה חדש ולהיות נוכח במקום העבודה ובאופן קבוע מציע ומשתף רעיונות לשיפור התפעול, ואילו העובד השני מגיע מידי יום בדיוק בזמן, עושה את המוטל עליו, אך לא מעבר לכך, ומונה את הדקות עד שיוכל לסיים את מחויבויותיו ואת יום העבודה. מי מהם מעורב יותר? עם מי מהם היית שמח לעבוד ולחלוק את סביבת העבודה?

עבור כל עובד, מנהל ובעל עסק התשובה ברורה לגמרי, כולם רוצים לנהל או לעבוד לצד עובדים מסורים ואקטיביים, שמגדילים ראש ושמעורבים בארגון.

הנה 5 דרכים, בהן ניתן לעודד את העובד להיות מעורב יותר:

 1. תחום אחריות – כדאי להטיל על העובד אחריות, שמעודדת אותו להיות מעורב יותר באופן אקטיבי, ליזום פעולות ואף להניע את הסובבים אותו לטובת השגת המטרה שלה הוא אחראי להגיע. במידה ולא יהיה מעורב, זה ייצור בו תסכול, בלבול ואף יוביל לניתוק, והסבירות שזה יקרה נמוכה יותר כשסומכים עליו שיבצע את הנדרש והמצופה ממנו באופן יעיל ומקצועי.
 2. הדרכה – עובד שמסוגל לשלוט בעומס העבודה שלו, מתגאה בהשגיו. בדרך כלל עובדים משתוקקים לעמוד ביעדים שניצבים מולם, ולכן כדאי לבצע הדרכות לעובדים חדשים וותיקים כחלק מהצעדים החשובים לעידוד מעורבות עובדים בארגון. הדרכות שונות ופיתוח מיומנויות לעובדים ניתן ליישם במסגרת פעילויות odt ממוקדות, שהן למעשה משחקי גיבוש לעובדים, שמסייעים גם לשיפור מיומנויות מכירה, ניהול משא ומתן, פיתוח עבודת צוות ומיומנויות תקשורת, פיתוח יצירתיות ואפילו חיבור לערכי הליבה של הארגון. כל הפעילויות הללו תורמות גם לפיתוח המקצועיות של העובדים וגם מעודדות גיבוש לעובדים. כמו כן, השתלמויות ופעילויות העשרה הן הזדמנות נפלאה לעובדים ליצור קשרים עם עמיתים לעבודה ולפתח קשרים חברתיים, ובטיפוח מערכות היחסים של העובדים הופכת סביבת העבודה להיות מהנה ונעימה יותר. תכנית פעילויות לאורך כל השנה לצד הדרכה מסודרת ומקצועית יבטיחו מעורבות גבוהה יותר של העובדים בארגון.
 3. הגדרת יעדים – כדי לנהל עסק מצליח, אתה זקוק לתכנית עסקית עם רשימת יעדים שברצונך להשיג, וכדי להעסיק עובדים מעורבים ופעילים, עליך לערב אותם בהגעה ליעדים העסקיים. מומלץ לקבוע יעדים שנתיים, חצי שנתיים, רבעוניים וחודשיים, כך שלעובדים יהיה עם מה לעבוד.
 4. הגדרת חשיבות העובד ותפקידו במערכת – עובדים רוצים לדעת כיצד תפקידם משתלב עם שאר התפקידים בארגון, הם רוצים ללמוד כיצד העבודה שלהם משפיעה על העסק שלך בכללותו, ומה חשיבותו למערך הכללי. כשכל עובד יודע כיצד עבודתו משפיעה על ההצלחה המחלקתית והעסקית של העסק שלך, הסיכויים שהוא יהיה מעורב יותר גדלים.
 5. פיתוח עובדים – עובדים תמיד מחפשים הטבות ותנאים טובים יותר, אך מרביתם גם שואפים להתפתח בארגון, אחרת הם נוטים להישחק ולהשתעמם, מה שמפחית את תפוקתם. חשוב לתת לעובדים משהו לשאוף אליו, קידום, קורס העשרה וכדו', כדי שירגישו שדואגים להם לאופק מקצועי, ויישארו פרודוקטיביים.
 6. עצמאות – חופש פעולה במקום העבודה תורם ליצירתיות של העובדים, מאפשר להם לפעול בדרכים הטבעיות להם ומוציא מהם יותר. מינימום התערבות בשיטות העבודה של העובדים ובסדר הפעולות שלהם (במידת האפשר) יבטיח תפוקה ומעורבות גבוהות יותר.
 7. להכיר את העובד – עובד זקוק להכרה. ככל שיקבל יותר עידוד, פרגון והכרה בהצלחותיו, כך ירצה לתרום יותר. אך לא די בהוכרת פועלו, כיוון שאם תעמיק להכירו, לדעת מה מניע אותו, מה חשוב לו, מה חסר לו כדי להצליח, מה מאתגר אותו ועוד זה יתרום לרצון שלו להיות מעורב עוד יותר. יחד עם זאת, גם העמיתים לעבודה צריכים להכיר זה את זה. לעובדים מעורבים יש תחושת נוחות וחביבות, ולכן חשוב שהם יכירו את עמיתיהם ויפתחו אתם מערכות יחסים של כבוד, הדדיות וידידות. חיזוק קשרים חברתיים בדרך הכי טבעית ניתן להשיג במסגרת ימי גיבוש.

מחפשים הצעות לימי גיבוש לעובדים? המשיכו לקרוא!

משחקי גיבוש לעובדים

יש מגוון דרכים לגבש צוות עובדים, אך בדומה לילדים, גם אצל המבוגרים הדרך היעילה והטבעית ביותר לעשות זאת היא באמצעות משחק.

גיבוש צוות עובדים גדול או קטן, צוות וותיק או צוות שבתחילת דרכו הוא אחת הדרכים המועדפות בקרב מעסיקים ליצור מערכות יחסים בין העובדים ולחזק מערכות יחסים קיימות, כיוון שכך הוא גם מביע את הערכתו על מאמציהם וגם מסוגל לאבחן טוב יותר את הדינמיקות בקבוצה.

לחברת challenge מגוון רעיונות לגיבוש צוות עובדים גדול ופעילויות מאתגרות, מהנות ומלאות צחוק ואדרנלין לגיבוש צוותים, שמשלבות משימות, תחרויות, פעילות גופנית, מחשבתית ופיתוח מיומנויות.

בין הפעילויות שאנו מציעים לחברות וארגונים: מירוצים שמשלבים משימות שטח, תחרויות ספורטיביות מאתגרות, משחקי מחשבה ואסטרטגיה ועוד. כל המשחקים מיועדים לקבוצות ומשלבות אלמנטים מנטליים, חווייתיים ומלאי הנאה לכל המשתתפים.

הצעות לימי גיבוש לעובדים

הנה 5 רעיונות לימי גיבוש, בהם תוכל לשלב את הפעילויות שלנו לחיזוק גיבוש לעובדים בארגון שלך:

 1. פיקניק משותף לעובדי החברה או לצוותים בסיום פרויקט. ניתן לשלב גם עמדת ברביקיו פעילה או להזמין קייטרינג בופה.
 2. טיול באחד מאתרי המורשת, אתרי הטבע או התרבות בישראל ופעילות odt בתום הטיול.
 3. משחק אתגרי בתום הרצאה, מופע או כנס לימודים.
 4. שיט ביכטה עם הרמת כוסית וארוחה מפנקת לאור שקיעה.
 5. סיור ביקב, במפעל שוקולד או בבית בד, ובסיומו פעילות אתגרית לגיבוש המשתתפים.

גיבוש לעובדים עם חברת CHALLENGE

רוצה להשיג יותר מעורבות של העובדים בארגון? לגבש את צוותי העבודה בחברה לטובת תפוקה גבוהה יותר? חסרים לך תקשורת ושיתוף פעולה בין העובדים בעסק? חברתנו מתמחה בפעילויות לגיבוש צוותים. הפעילויות שלנו לפני הכל מהנות, אך מפיקות עבורך ועבור המשתתפים הרבה ערך מוסף.

אתה מוזמן ליצור אתנו קשר, כדי שנבחן מהן המטרות שאתה מעוניין להשיג, ואילו פעילויות מתאימות לכלל המשתתפים.

בחברתנו מדריכים מקצועיים ומיומנים, בעלי ניסיון רב שנים בפעילויות לצוותים, ואנו נשמח לתת לך מענה לכל שאלה או התלבטות.

לקוחות שמשחקים איתנו

amdocs-logo
playtika logo
Microsoft_logo
intel
DHL
BankLeumiLogo
Redhat_Logo
toboola logo
MSD-logo
SAP

צרו איתנו קשר:

" היה מדהים, כולם נהנו מאוד. כל הכבוד לכם על הארגון המוקפד! החבר׳ה שלכם היו פשוט מושלמים, נעימים, נחמדים, מקצועיים ועשו עבודה מכל הלב - אתם גדולים!!! "
manpower-logo
רן קונסטנטין
סמנכ"ל מאנפאוור

השירותים שלנו

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

רוצים לשמוע עוד?
ספרו לנו מה אתם מחפשים

מוזמנים לעקוב אחרינו גם ברשתות החבריות ולהתעדכן בכל התכנים החדשים, פעילויות ומידי פעם גם המלצות :)

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"