רווחת עובדים: האם אתם ממקסמים את ההטבות שהובטחו לכם?

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

רווחת עובדים אינה מוגבלת רק לתשלום של המעבידים לעובדיהם. רווחת עובדים התפתחה והפכה לאחריות תאגידית מרכזית וקריטית לשיפור מעורבות, שימור ופרודוקטיביות בקרב העובדים, אך האם תוכנית הרווחה בארגון שלכם היא כל מה שהיא צריכה להיות? האם היא מובילה למירב היתרונות שהיא אמורה להוביל?

הרעיון לפיו רווחת עובדים מציעה מעבר לכוח עבודה בריא יותר אינו חדש ובעשור האחרון נערכו מספר מחקרים אשר מדגישים את ההשפעה החיוביות שלו על הפעילות העסקית השוטפת.

ארגונים בוחנים כיום את שיטות התגמול שלהם במטרה לכלול בהן תוכניות רווחה הוליסטיות, הבעיה היא שקיים פער משמעותי בין מה שחברות מציעות לעובדיהן בצורת יוזמות רווחה ובין מה שעובדים מעריכים ומצפים לו.

 

 

העובד המוצף – The overwhelmed employee

בדוח Human Capital Trends (מגמות הון אנושי), חברת דלויט תיארה את "העובד המוצף" כעובד מסור שמתקשה לעמוד בדרישות העסק המודרני.

"בעוד הסוגיה של עובדים עמוסים אינה חדשה, הקצב הבלתי פוסק של עסקים היום גרם להחמרת הבעיה," כך נאמר בדוח.

"בהתחשב באופי העסק המקוון וסגנונות עבודה 24/7, מחקרים מראים כיום כי יותר מ-40% מכל העובדים מתמודדים עם עומס גדול בעבודתם, דבר הפוגע אשר משפיע לרעה על הפרודוקטיביות, הבריאות והיציבות המשפחתית שלהם."

עם העלייה בקצב העבודה והתגברות הלחץ על העובדים, היעדר או קיומה של תוכנית רווחה יעילה יכולים באופן מפורש לבנות או להרוס את מקום העבודה שלכם.  עד כדי כך ש-66% מחברות האמריקניות מסכימות כעת כי תוכניות רווחה מהוות חלק קריטי במותג והתרבות התעסוקתית שלהם.

בפרק הבא נציג 5 מגמות מובילות לתוכניות רווחה אותן כדאי לאמץ.

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"