פעילויות גיבוש לקבוצות

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

הדרך להוביל צוות להצלחה ואיך בוחרים פעילויות גיבוש לקבוצות

בשנת 1968 באולימפיאדת מכסיקו, הצליח הקופץ לרוחק בוב בימון לשבור שיא, שרבים ניסו לשבור במשך שנים ללא צלחה. המעמד הוביל אותו להשתתף בקמפיין של הוועדה המארגנת של המשחקים, בה הוא סיפר על זכייתו, ועל כך ששימח אותו לגלות שספורטאים רבים מנסים לשבור את השיא החדש שקבע, על אף שמומחים רבים סברו שזה בלתי אפשרי. בתום הסרטון הפתיע בימון, כשריכך את נימת קולו ואמר שהוא מלא תקווה, שבאולימפיאדה הקרובה מישהו יצליח לעשות זאת. הקמפיין זכה להצלחה מסחררת והכל, שנרשמה הודות למילותיו של בימון. מילותיו לא היו מתנשאות, ועודדו את הספורטאים ואת הקהל הרחב לפרגון הדדי, לשיתוף פעולה ולוויתור על מניעים אישיים לטובת הצלחת הכלל.

האם גם העובדים שלך יכולים ללמוד מזה? אם יש לך צוות להכשיר ולמקצע, תמצא במאמר את המידע החיוני ביותר להצלחה במסגרת קבוצתית וגם פעילויות גיבוש לקבוצות, שבמסגרתם תוכל לשלב פעילות מהנה ומאתגרת לגיבוש צוות וחיזוק יכולות שיתוף פעולה ומיומנויות תקשורת.

רעיונות לגיבוש צוות עובדים והשגת יעדים משותפים

פעילות גיבוש לצוות גדול היא עניין שיש להיערך עבורו. יש לתאם מועד ולקבוע פעילות שמתאימה לעונה, לתאם עם חברת הסעות, לדאוג לאטרקציה איכותית, לארגן ארוחה לכל הצוות ולבנות תוכנית מסודרת, כשכל הפרמטרים הללו צריכים גם לעמוד בתקציב שהוקצב לפעילות.

ובעוד אתה ומנהל משאבי האנוש שלך מתכוננים לפעילות, הנה כמה רעיונות לגיבוש צוות עובדים, שתוכל ליישם כבר מרגע זה:

 • הכוונת הצוות- הגדר לכל חבר צוות מהו תפקידו באופן מדויק ומפורט, דאג לציין מהן ציפיותיך ממנו, ומדוע הוא חיוני להצלחת המשימות.
 • רשימת קדימויות- על כל חבר צוות לדעת מהי רשימת הקדימויות לביצוע מידי יום, ומהי הדרך הטובה ביותר להוציא את המטלות אל הפועל תוך שיתוף פעולה עם יתר חברי הצוות.
 • דיונים קבוצתיים- הקצה מקום לניהול דיונים קבוצתיים, שיתנהלו מידי בוקר/ שבוע או חודש, בהתאם לצורכי העובדים והמטלות שמוטל עליהם לבצע.
 • הגדרת מטרות- הגדר את המטרות שעומדות בפני חברי הצוות ואת היעדים שיש לעבור בדרך להגשמת המטרות הללו. פרגן להם וצ'פר אותם עם כל הצלחה, ובכך תתרום לסינרגיה הקבוצתית ולעלייה בתפוקה. זכור, ללא מטרות ברורות אין הצדקה ממשית לקיומו של צוות.
 • חלוקת מידע- תרגל עם הצוות תיאום פנימי תוך קבוצתי, וודא שהם מעדכנים זה את זה בתהליכי עבודה ושהם חולקים זה עם זה מידע באופן גלוי וחופשי.
 • שמירה על מיקוד- אמצעים חזותיים להמחשת התקדמות הקבוצה תשמור על המיקוד של חבריה.

לתת כדי לקבל- רעיונות ליום גיבוש עובדים

עובדים מגובשים עובדים ביעילות רבה יותר, אך לא מספיק לספק להם פעילות מהנה בלבד, ובמקביל חייב להכניס לפעילות את ערכי החברה או הארגון, כך שיתחזקו גם הזיקה, וההערכה למקום עבודתם ולמעסיק.

חברת challenge היא אחת החברות המובילות בתחום פעילויות odt לעובדים, לקבוצות ולצוותים, שמספקת הפעלות על ידי מדריכים מקצועיים ומנוסים. מחפש רעיונות ליום גיבוש עובדים? הנה חלק קטן מבין עשרות הפעילויות שלנו:

 • AMAZING RACE- המירוץ למיליון, ממש כמו בתכנית הטלוויזיה המוכרת והאהובה, הוא משחק מאתגר, סוחף ומלא אדרנלין, מושלם בתור פעילות גיבוש לצוות גדול שמציב את המשתתפים בפני משימות מהנות ולא שגרתיות, שמחייבות אותם להפגין יצירתיות, אומץ ותעוזה. כשהם מתניידים בין נופים ואתרים שונים באמצעות וואנים, המתח מגיע לשיאו, כשכולם סקרנים לדעת, מיהו הצוות שיגיע ראשון אל קו הסיום. אומנם מליון שקלים לא ממתינים להם כאן, אבל ההנאה, הצחוק וחוויית האקסטרים יעניקו לכולם זיכרונות בלתי נשכחים.
 • TOP CHEF- כשתוכניות הריאליטי מגרות את כולם ללבוש את הסינר ולרוץ למטבח, אנו מציעים למשתתפי הפעילות להתחרות על התקציב לקניית המצרכים, בהם ישתמשו לצורך בישול המנה, שתייצג אותם בשלב הסופי של הפעילות, ואולי תזכה אותם בניצחון. נראה לכם פשוט? אל תהיו כל כך בטוחים. עבודת המטבח דורשת מיומנויות שיתוף פעולה ותקשורת, חלוקת תפקידים ועמידה בזמנים, וכל זה עוד לפני שבדקנו כמה זה טעים.
 • INFINITE LOOP- מבין שלל פעילויות גיבוש לקבוצות שאנו מציעים לקהל לקוחותינו, זו ההרפתקה הכי חדשנית וסוחפת שהגיעה לישראל, שלוקחת את המשתתפים אל תוך עולם וירטואלי, בו עליהם לחלץ חבר צוות בחזרה אל העולם האמתי, כשעליהם להתמודד עם אתגרים ולפתור חידות, ובד בבד מפתחים יכולות ומזהים חזקות אישיות וקבוצתיות.
 • IN THE PICTURE- פעילות משעשעת וחגיגית, שמיועדת לצוותים חדשים, שטרם הכירו זה את זה ועוד לא הספיקו לחבור אל המותג ואל ערכיו, שבמסגרתה מצליחים לשבור את הקרח ולגבש את המשתתפים תוך כדי בניית לוגו החברה מתמונות קטנות של המשתתפים.
 • TRADE EMPIRE- משחק שלוקח את המשתתפים אל שנת 1934, ומזמין אותם לקחת חלק במפגש שנתי מותח של משפחות פשע, כשמטרתם להעלות את ערך הסחורות של האימפריה שלהם תוך ניהול משא ומתן, שמטרתו לשפר את יכולות המסחר ומיומנויות המכירה שלהם.
 • FORMULA 1- לחובבי האדרנלין התחרותיים מוגשת פעילות שמדמה תחרות מירוץ בין מכוניות אותן הצוותים צריכים לבנות. לשם כך הם נדרשים לשתף פעולה ומגלים שללא תכנון מקדים, יעילות תפעולית, חשיבה אסטרטגית ועבודת צוות הם יספגו את האבק שישאירו אחריהם יריביהם, יתר הצוותים.
 • BEAT THE BOX- חדר בריחה שלם בקופסה, שמאתגר את המשתתפים מנטלית ומצריך מהם חשיבה מקורית ואסטרטגית מחוץ לקופסה על מנת לפצח את הקופסה.

כיצד בוחרים פעילויות גיבוש לקבוצות?

חיפוש מהיר ברשת יעלה בפניך שלל רעיונות לימי כיף לעובדים, שנראים מפתים וסופר אטרקטיביים. אך לפני שאתה בוחר את הפעילות שנראית לך הטובה מכולם, עליך לשאול את עצמך, מה חשוב לך להפיק מהפעילות, ועל סמך התשובה שתקבל לבחור את הפעילות הכי מתאימה. הנה השיקולים שעליך לקחת בחשבון:

 • האם חברי הצוות מכירים זה את זה? האם הקשרים החברתיים כבר התפתחו או שיש צורך לשבור את הקרח בין המשתתפים השונים.
 • מהם הכישורים שאתה מעוניין לפתח בקרב המשתתפים? האם הצוות נדרש לפתח מיומנויות חדשנות ויזמות או מכירה ומשא ומתן? האם נחוצים יכולות תקשורת טובות יותר או חיבור למותג ולערכי החברה? וכו'.
 • מהו גיל המשתתפים, ומהן יכולותיהם הפיזיות? האם מתאימה להם פעילות פיזית ומלאת אדרנלין או שכדאי ללכת על פעילות מתונה יותר?
 • היכן מתבצעת הפעילות? האם במקום פתוח או סגור? האם הפעילות מתאימה למזג האוויר וכו'.
 • איזה סוג פעילות מתאים ונכון לצוות- פעילות ספורטיבית, יצירה, אתגר מנטלי או תחרות? שאל אותנו אילו פעילויות גיבוש לקבוצות יש לנו לכל סוג פעילות נדרש.

לסיכום,

צוות מוצלח הוא צוות מלוכד, שיודע לאן הוא אמור לצעוד ועושה זאת יחד תוך שיתוף והדדיות. על מנת להביא את העובדים שלך למקום הזה, עליך להשקיע בהם ולהאמין בהם, לפרגן להם ולתת להם את התחושה, שגם אתה יחד איתם במסע אל המטרה הנחשפת.

עם יד מכוונת וניהול נכון ניתן לכבוש כל פסגה, האם אתה רואה את זה קורה? אנו נשמח לעזור לך בבחינת רעיונות לימי כיף לעובדים שלך ואף לאבחן בתום הפעילות את יכולות המשתתפים על מנת שתוכל לייעד להם את התפקיד המתאים ביותר לטובת הצלחת הצוות כולו והתפתחותו האישית של כל פרט בקבוצה, כי כשכולם יוצאים נשכרים מקום העבודה הופך להיות מקום שפשוט כיף להיות בו!

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"