כך תגרמו לצוותי עבודה בארגון להתייעל בעזרת משחקי חברה לגיבוש

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

משחקי ODT ושלל משחקי חברה לגיבוש העובדים- היתרונות של משחקי גיבוש ODT, שמנתקים את העובדים מסביבת עבודה ומחברים בין אנשי צוות שונים להתייעלות ושגשוג במסגרת החברה

גיבוש צוותים במקום העבודה כחלק מפעילותה השוטפת של החברה הן מתוך דאגה לרווחת העובדים והן מתוך הצורך לדאוג לסביבת עבודה בריאה, יעילה ומיטבית יכול לתרום במגוון דרכים גם לעובדים וגם לפעילות השוטפת של הארגון. קיימים מגוון אמצעים כמו ימי כיף, מסיבות וערבי הוואי או משחקי חברה לגיבוש אנשי צוות של חברת Challenge, אך לפני שנענה על השאלה איך לעשות זאת, כדאי שנסביר בצורה מפורטת למה כדאי לעשות זאת ומה יתרונותיה של קבוצת עובדים מגובשת.

גיבוש קבוצתי בשיטה האורגנית

בדרך כלל קבוצה נוצרת באופן טבעי ואורגני מתוך הצורך הכי בסיסי הקיים בכל בן אנוש, והוא תחושת השייכות, שדוחפת אותנו ליצור קבוצות בקרבתנו הפיזית. חיזוק הקשרים ומערכות יחסים דומיננטיות בתוך הקבוצה נוצרים בטבעיות הודות למציאת מכנה משותף, וככל שחברי הקבוצה מבלים יותר זמן יחד ובמקביל מוצאים יותר מאפיינים משותפים, כך סיכויי הקבוצה להתגבש גבוהים יותר.

בסביבת העבודה מתקיימים כל התנאים שמאפשרים התגבשות קבוצה. הנפשות הפועלות נפגשות מידי יום, יש להן בדרך כלל סדר יום זהה, זמני ארוחות והפסקות חופפים, והמרקם האנושי המגוון מאפשר לכל עובד למצוא את זולתו המשלימה בהתבסס על ההנחה שהם זקוקים למכנה משותף. זה יכול להיות סטטוס, גיל, תפקיד, ואפילו תחביב משותף שגילו השניים לאורך זמן. אך לרוע המזל בסביבה תחרותית, תובענית או כזו שמעמידה את העובדים בפני גורמי לחץ שונים כמו עמידה בזמנים ויעדים, הדינמיקה הקבוצתית עלולה להיפגע.

אם כך, מהו הדבק שיכול לחבר את העובדים זה לזה, כך שיפעלו יחד בהרמוניה ככל הניתן לטובת המטרות שהציבה החברה? כיצד מסייעים לצוות העובדים לשתף פעולה, גם כשתנאי העבודה או הקונסטילציה האישית של כל אחד מהם מקשים עליהם להביט מנקודת מבטו של האחר? כיצד גורמים להם להיעזר האחד בשני ולתרום זה לזה ולא לפעול לקידום האינטרסים האישיים בלבד?

משחקי חברה לגיבוש- הקסם שמחבר אנשים לעצמם ולזולתם

בשלל מחקרים חברתיים נמצא כי משחקי חברה לגיבוש בקרב חברות וארגונים משפרים את הדינמיקה הקבוצתית ותורמים רבות לביצועיהם של העובדים ותפוקת עבודתם. משחקים אלו יכולים להיעשות במסגרת יום כיף לעובדים, ערב גיבוש, בילוי משותף ואפילו מסיבת עובדים, שתורמים רבות לגיבוש ולהוואי הקבוצתי הודות לחוויות והתנסויות משותפות בקרב הצוותים.

משחקי odt לגיבוש יוצרים בדיוק את האפקט הרצוי, והם מעניקים מגוון יתרונות לכלל המשתתפים בפעילות ולארגון עצמו:

  • פתרון קונפליקטים בקבוצה ומציאת פתרון אופטימלי– קונפליקטים בין חברי צוות יכולים להוביל לטלטלה במערכות היחסים, לפגוע ביכולתם לפעול יחד למען מטרה אחת וליצור קושי במציאת פתרון אופטימלי. לצורך קבלת החלטה ומציאת פתרון לבעיה חשוב לסגל הקשבה, אורך רוח וראייה רחבה של פני הדברים. צוות מגובש יצליח לבחון את מרכיבי הסיטואציה מנקודות מבט שונות תוך שמירה על כבודם של אנשי הצוות ולהגות יחד פתרון יצירתי שחושב מחוץ לקופסה.
  • יעילות ופרודוקטיביות– קבוצה מגובשת של אנשי צוות יוצרת סינרגיה בכל אספקט. עזרה הדדית, הכלה והרצון לחתור להצלחה יחד מולידים את השלם שגדול מסך חלקיו להבדיל מפעילות אינדיבידואלית יחידנית, שיוצרת חסמים וגבולות.
  • אינטימיות ואמפתיה– היכולת שלנו לחוש אמפתיה כלפי הזולת מורידה מגננות ופותחת ערוצי תקשורת רגשיים מתוך תחושת קירבה ואניטימיות. בסביבת עבודה נטולת אמפתיה עלולה להיווצר תחושת תחרותיות דורסנית, מה שיפגע בתחושת הנוחות והיציבות של הפרט בחברה וביכולת היצירתית שלו.
  • קבלת החלטות מושכלת ונכונה– החלטות שמתקבלות באופן שוויוני או הודות לראייה רחבה של התמונה הכללית משרתות טוב יותר את הארגון ואת הנפשות הפועלות. כשתהליך לקיחת ההחלטות אינו לוקח בחשבון את דיעות הכלל ואינו נעשה תוך שיתוף והקשבה לכל הצדדים הנוגעים בעניין, עלולות להתקבל החלטות פחות טובות, ואפילו החלטות שמשרתות אינטרסים פחות נעלים, שאינם מעמידים את טובת הארגון בראש סדר העדיפויות.

משחקי גיבוש לצוות חדש

הניסיון לגבש קבוצה חדשה, שחבריה טרם הכירו זה את זה, יכול להיות אתגר מעניין, אך יחד עם זאת, בעל סיכויי הצלחה גבוהים, שכן טרם התגבשו דיעותיהם של חברי הקבוצה זה על זה. בניית חווייה משותפת ראשונית חיובית יכולה להיות הקו המנחה שיוביל את המשך דרכה המשותף של הקבוצה לכיוונים חיוביים נטולי דיעות קדומות ומלאי קירבה ואמפתיה.

לכן חשוב לבחור במשחקים, שישברו את הקרח ויקלפו את מעטה הביישנות והמסיכות הרשמיות של כל משתתף. הדרך הקלה לעשות זאת היא באמצעות משחקי היכרות קלילים, שמשלבים הומור, באווירה נינוחה ובטוחה, שאינה מאלצת את המשתתפים לצאת מאזור הנוחות שלהם, לפחות לא בשלב מוקדם מידי של התהליך.

משחקי גיבוש לצוות קיים

עבור קבוצת עובדים, שרגילה לעבוד יחד בתדירות יומיומית, הפעילות המגבשת יכולה להיות נדבך נוסף בבניית מערכות היחסים האישיות והקבוצתיות. בדרך כלל המטרה היא לחשוף צדדים חדשים בכל משתתף מבלי לפגוע בפרטיותו כמובן, ולחזק את הקשרים הקיימים לטובת דינמיקה קבוצתית טובה, חזקה ויציבה יותר.

גיבוש צוותים על ידי משחקים תחרותיים

משחקים תחרותיים הם דרך מצויינת לבחון את הדינמיקה הקבוצתית, לבנות ולחזק אותה. באמצעות חלוקה לקבוצות נוצר גיבוש כמעט באופן אוטומטי, אך חשוב לא לתת לצוותים להתחלק לקבוצות באופן עצמאי, אלא לחלקם רנדומלית על מנת שלא יבחרו באופן טבעי בחבר הטוב שלהם או בשותף הקבוע אליו הם רגילים, וכך לצוות אותם דווקא לאנשים שהחיבור ביניהם פחות חזק.

חלוקות נוספות שאפשר לשקול הן ערבוב בין עובדים מקבוצות היררכיה שונות בארגון מצד אחד, או דווקא חלוקה על פי המחלקות השונות בארגון מצד שני, שתאפשר לגבש את הצוותים שמיועדים לעבוד יחד באופן שוטף, לדוגמה: קבוצות שמחולקות למחלקת שיווק, מחלקת מכירות ומחלקת פיתוח.

התחרות מוסיפה אדרנלין ומתח לפעילות המגבשת, ודי במרכיבים אלו כדי להציף רגשות בקרב המשתתפים ולחשוף בהם מרכיבי אישיות שונים. חשוב לקחת את הפעילות באווירה ספורטיבית וכמובן ליהנות, שכן הדרך לניצחון חשובה ממנו.

פשוט ליהנות עם פעילויות מבית CHALLENGE

משחקי גיבוש odt, שמוציאים את העובדים אל מחוץ לסביבת העבודה, מסייעים בהפגת מתחים ולחץ והעלאת המורל. מטרתם היא לפני הכל להסב הנאה למשתתפים תוך הפגנת הדדיות וסימפתיה. האתנחתא המרעננת מחדשת את כוחותיהם של העובדים, מעצימה אותם, מחדשת בהם את האנרגיות ואף תורמת לחיזוק מערכת היחסים בין העובד והמעביד.

במסגרת משחקים שונים ניתן לפתח מיומנויות גישור, מכירות, ניהול זמן ועוד ולעודד עבודת צוות, מצוינות ועוד. הם משתלבים במסגרת יום כיף לעובדים או אירועי גיבוש שונים, משאירים זכרונות מתוקים, מהנים ומצחיקים לכל המשתתפים ומשפרים את יכולותיהם ותפקודם של העובדים בתחום פעילותם בארגון.

בכל אדם מבוגר מסתתר ילד קטן

משחקים ופעילויות חברתיות לא מיועדות רק לילדים, ולא מפתיע לגלות כמה משחקי חברה למבוגרים יכולים להניב הנאה רבה וליצור קירבה בין אנשים שונים. החווייה המשותפת נשארת עם המשתתפים ורוקמת עוד קשר אישי רגשי ביניהם.

בעוד כל בני האדם נחשבים ליצור חברתי, שזקוק לקשרי חיברות לצורך הישרדות, לא עבור כולם תהליכי החיברות ויצירת האינטימיות קורים באופן טבעי. משחקי חברה לגיבוש יכולים לסייע רבות גם לביישנים ולשקטים שבעובדי החברה, ולפתוח עבור חבריהם צוהר להכירם טוב יותר ולהיחשף לקסם האישי שבהם, מה שיוציא מכל אחד מהעובדים יותר.

חברת challenge מתמחה בפיתוח תוכן מקורי ובניית פעילויות גיבוש והוואי לעובדים. אנו פועלים למעלה מ- 14 שנה בתחום ומצליחים להביא מקוריות ויצירתיות במסגרת כל פעילות. אנו פועלים על פי סטנדרט בינלאומי ומתעדכנים באופן תדיר בכל חידוש בתחום ברחבי העולם, כדי להביא לקהל לקוחותינו את הטוב ביותר ברמה הגבוהה ביותר.

מעוניינים בפעילות גיבוש לקבוצות? התייעצו איתנו כיצד ניתן למקסם את יכולות העובדים שלכם, ונתאים לכם את הפעילות הכי נכונה עבור הארגון שלכם וצוות העובדים.

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"