האם משחקים תחרותיים במקום העבודה תורמים לחיזוק שיתוף הפעולה?

פעילויות מגניבות

מעל 10 פעילויות מתאימות לחברות וקבוצות גדולות!

פעילויות מקוונות

נסו את הגרסה המקוונת של אחת מהפעילויות הבאות

שתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

צרו איתנו קשר:

במקום העבודה נדרשים העובדים לבצע משימות, פעמים רבות תוך כדי שיתוף פעולה עם עמיתיהם לעבודה. אף עובד לא רוצה למצוא את עצמו מבצע משימות נטולות שיתוף פעולה וחדוות עשייה יחד עם עמיתיו לעבודה, אך על מנת לשתף פעולה נחוצים עבודת צוות וערוצי תקשורת פתוחים, יכולת הקשבה, הכלה וגם ביטחון מחברי הצוות כדי שניתן יהיה להביע עמדות, דעות ורעיונות. ומי אמר שבניית צוות או גיבוש עובדים חייבים להיות במסגרת פעילות משעממת או לא נעימה? פעמים רבות משחקים תחרותיים ופעילויות גיבוש הם בדיוק הדרך להוציא את כולם מהאווירה הרשמית שמאפיינת את סביבת העבודה, ולהביא לידי ביטוי את הצדדים האישיותיים הכי כיפים, מהנים ומיוחדים, שמאירים כל אחד בצורה אותנטית וחווייתית.

למה חשוב כל כך לגבש צוותי עבודה?

צוותי עבודה מגובשים מכילים עובדים מעורבים יותר, ונמצא שעובדים מעורבים הם יצרניים יותר. אך כיצד מגדילים את מעורבות העובדים במקום העבודה, כשכל כך הרבה שכירים במשק מעידים על עצמם, שהם אינם מעורבים, ואף מתנתקים באופן פעיל מסביבת העבודה שלהם?

בדיוק כאן נכנסת מלאכת בניית הצוות.

בניית צוות חכמה ונכונה תאפשר לכל חברי הצוות לממש את יכולותיהם, להניב תפוקה, לעמוד ביעדים, להתגבר על קשיים ומשברים ולעמוד במשימות. אך לשם כך חשוב ליצור הזדמנויות, שיאפשרו לחברי הצוות לחבור זה לזה, להכיר זה את זה ולהיחשף זה לזה בצורה יותר אינטימית, מזו שמתאפשרת בסביבת העבודה הרשמית. כדי לשבור את הקרח ולבנות קשרים חזקים בין חברי הצוות, צריך לייצר חוויות, זיכרונות והישגים משותפים.

אחת הדרכים הנפלאות לעשות זאת היא באמצעות משחקים תחרותיים, שמצליחים לגייס יחד את חברי הצוות לטובת מטרה משותפת באווירה שונה מזו שמאפיינת את סביבת העבודה וליצור קשרי ידידות, שגולשים גם מעבר לשעות העבודה.

כמה זה מועיל לחברה?

סקרים שנערכו בקרב עובדים בארה"ב גילו, שידידות עם חבר קרוב בסביבת העבודה מגדילה את מעורבות העובד ב – 50%, ולאלו שזוכים לעבוד יחד עם חבריהם הטובים ביותר, יש סיכוי גדול פי 7 להיות מעורבים במלואם בעשייתם במקום העבודה.

באילו דרכים נוספות משחקים תחרותיים לבניית צוות מסייעות לארגון או לחברה?

 • משחקים לצורך גיבוש צוות עובדים משפרים את התקשורת שבין המשתתפים. הם פותחים את ערוצי התקשורת השונים ומפתחים בקרבם יכולת הקשבה, הכלה וכבוד הדדיים.
 • משחקי גיבוש לעובדים מחזקים את שיתוף הפעולה בין המשתתפים ואת היכולת שלהם לעבוד יחד כצוות לטובת מטרה משותפת.
 • גיבוש צוות עובדים מחזק את האמון שלהם האחד בשני, מה שמסייע להם לסמוך יותר זה על זה ולהסתייע האחד בשני לצורך פתרון בעיות, התגברות על קשיים, ביצוע משימות בהצלחה והשגת מטרות החברה.
 • משחקים לקבוצות ותחרויות בין העובדים מאפשרים לאתר ולחשוף את נקודות החוזק והחולשה של הצוותים לצורך חיזוק צוותים באופן נקודתי והאצלת סמכויות ממוקדת ונכונה.
 • משימות קבוצתיות מגבירות את היצירתיות בקרב המשתתפים.

האם התחרות מועילה לעובדי החברה?

אף על פי שבני האדם מיועדים לשתף פעולה לצורך הישרדות, תחרות בריאה יכולה להועיל לעובדי החברה במגוון דרכים. התחרות מניעה את האנשים להשיג יותר, לדחוף את הגבולות שלהם, לעורר חדשנות ולשפר את תוצאות הפעולות שהם נוקטים, וכשמדובר בארגונים ובחברות, התחרות היא כלי מועיל במיוחד, שתורם רבות לצמיחתן ולהצלחתן. הנה 5 דרכים שמוכיחות זאת:

 1. תחרות מלמדת לקדם קונפליקט בריא

תחרות עלולה ליצור קונפליקט בין העובדים השונים, אך בעוד בקרב עובדים שאינם מגובשים היא עלולה ליצור מתחים, בקרב חברי צוות שמיומנים בעבודה משותפת, היא עשויה להוביל לדיונים בריאים, שבמסגרתם העובדים חולקים מחשבות, מביעים דעות ומבצעים סיעור מוחות באופן טבעי, ספונטני וגלוי, שמוליד פעמים רבות רעיונות חדשניים ופורצי דרך, שתורמים לפעילות החברה.

 1. תחרות מתגמלת את הביצועים הטובים ביותר

התחרות מסמנת את העובדים המצוינים ומאפשרת למנהל לתגמל אותם בהתאם, מה שדוחף את כל העובדים לנסות להשתפר בכל עת. כשהעובדים מודעים לכך שעבודה מאומצת תזכה אותם בתגמול, הם משקיעים יותר, וביצועיהם משתפרים כל הזמן. לעומת זאת, תגמול זהה לכל העובדים ללא קשר לביצועיהם, עלול ליצור סביבה של בינוניות ולמנוע מהעובדים להשתפר ולהתפתח מבחינה מקצועית ואישית.

 1. תחרות מותחת את יעדי העובדים

התחרות מניעה את העובדים בארגון להתחרות בחבריהם לעבודה ובמתחרים נוספים בארגון, אך לפני הכל, היא מניעה אותם להתחרות בעצמם ובהישגיהם הקודמים. הרמת הרף באופן רציף והצבת יעדים נעלים יותר מסייעת לעובדים להשתפר ולהיות טובים יותר.

 1. משוב כנה על ביצועי העובדים

תחרות בסביבת העבודה מאפשרת לתת לעובד משוב כנה ואמתי אודות הביצועים שלו. היא מציגה תמונת מצב על ביצועי העובד ביחס לעצמו וביחס לעמיתיו ומשקפת עבורו בצורה ראלית את המצב הקיים. סביבת עבודה שנוטה להיות חיובית ומפרגנת או שלילית באופן קבוע אינה תורמת לשיפור ביצועיו של העובד, ומותירה אותו שאנן או לא מסופק. תחרות בריאה היא דרך מצוינת להעניק לעובד תגמולים והכרה ביכולותיו, מאמציו והישגיו או לחשוף בפניו את השלכות הביצועים שלו. בנוסף, התחרות מעמתת את העובדים והמנהלים עם תמונת המצב האמתית בצורה נכוחה, ומאפשרת להם לבחון את מידת תרומתם, העמידה שלהם בציפיות וכו'.

 1. הזדמנות למשחק

רוב האנשים הבוגרים השתתפו בעברם (לאורך ילדותם או נעוריהם) בפעילויות תחרותיות כלשהן. המשחקים מהעבר לימדו אותנו שתחרות היא פעילות מהנה, שמלמדת אותנו לנצח ביושר ובחינניות, להפסיד בכבוד, לכבד כל אדם ולפרגן לשני הצדדים, המנצחים והמפסידים. כל היכולות הללו באות לידי ביטוי גם בעת תחרויות בסביבת העבודה, ומחזקות את הקשרים שבין העובדים.

אם כך תחרות היא עניין חשוב וחיוני להצלחת חברות וארגונים. אלו שישכילו לעקוב אחר 5 האסטרטגיות הללו, כדי לקיים תחרות בריאה במקום העבודה יצליחו להרוויח את כל היתרונות שנגזרים ממנה מבלי להרוס את עבודת הצוות ושיתוף הפעולה שבין עובדי החברה.

על פי רוב, פעילויות גיבוש לעובדים ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות

 1. פעילויות שמתבצעות במקום העבודה במסגרת שעות פעילות החברה – פעילויות אלו יכולות לכלול משחקים, תחרויות ופעילויות שונות, שמטרתן לשבור את הקרח, לרענן את האווירה במשרד ולהכניס קצת יותר כיף והנאה לסביבת העבודה.
 2. פעילויות שנעשות מחוץ לשעות העבודה בסביבה ניטרלית – פעילויות אלו בדרך כלל מוגדרות כפעילויות odt, שהן פעילויות תוכן עשירות, שמטרתן לשפר יכולות ומיומנויות, לחשוף כישורים ולאפשר למשתתפים להיות פעילים ודינמיים באתגרים ומשימות שדורשים מהם יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה ושיתוף פעולה.

חברת challenge מתמחה בהנחיית פעילויות תוכן עשירות לעובדים שמציבות קבוצות בפני אתגרים שונים מחוץ לסביבת העבודה ומאפשרים לכל משתתף לבטא את עצמו בקבוצה בצורה ייחודית ומקורית. בין הפעילויות השונות שאנו מנחים תחרויות מירוצים, משימות ואתגרים שונים שמשלבים תרומה לקהילה או שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו משחקים ווירטואליים ומציאות מדומה, תחפושות ועוד.

המנחים של חברת challenge מנוסים שנים רבות בהנחיית פעילויות תוכן ובאבחון המשתתפים לצורך פיתוח יכולות ואיתור כישורים ומיומנויות. בבחירה באחת מהפעילויות המדהימות שלנו לחברות עבור ימי גיבוש לעובדים וימי חברה אנו מבטיחים לכם חוויה יוצאת דופן ומיוחדת, שתשאיר לכולם זיכרונות בלתי נשכחים ותגבש את המשתתפים בצורה בריאה ונכונה.

בא לכם לקבל פרטים נוספים? השאירו לנו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
"לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה."
ארז ואודי
חברת Elementor

"