צוות באתונה צאלנג

התגבשות קבוצה היא תהליך, שאינו קורה בן רגע. על מנת לגבש קבוצת אנשים, שאינם מכירים זה את זה ונפגשים לראשונה, יש לאתר את המכנה המשותף ביניהם, ליצור עבורם חוויות וזיכרונות משותפים, ולהביאם לאינטימיות וקירבה. בין אם מדובר בקבוצת עובדים, צוות ביחידה קרבית או חבורה שהתגבשה באופן ספונטני במסגרת טיול או למידה משותפים, כל הפריטים בקבוצה רוכשים יחד מיומנויות חברתיות ליצירת תקשורת ושיתוף פעולה, ועוברים תהליכים חברתיים ושינויים בדינמיקה הקבוצתית. במאמר נציג את שלבי ההתפתחות של הקבוצה, היסודות לבניית צוות מנצח ואף נציע רעיונות ליישום העקרונות הללו במסגרת ימי כיף לקבוצות.

השלב הראשון בהתפתחות הקבוצה- התקשרות

ההיכרות הראשונית של חברי הקבוצה יוצרת ביניהם מיד מכנה משותף, במיוחד כשכולם זרים זה לזה. כולם מתחילים מאותה נקודת הפתיחה, והחוויה מיד הופכת להיות קולקטיבית. יחד עם זאת, שבירת הקרח, פריצת מחסומים וקילוף שלב המסיכות לא בא לכולם בקלות, ובאופן טבעי, יהיו כאלה שיהיה להם נוח יותר בסיטואציה, ואילו אצל האחרים ניתן יהיה לזהות מיד את הקושי, חוסר הביטחון או המבוכה.

בשלב זה כולם מקבלים זה את זה ללא ביקורת, והדבר חיוני להתפתחות הקבוצה, כיוון שבשלב הזה אין ביכולתה לשאת עימות פנימי בין חבריה. מצד שני, התפתחות הביקורתיות הנה חיונית בשלבי ההתפתחות הבאים, שכן היא מקדמת את האינטראקציות החברתיות בקבוצה.

את שלב ההתקשרות ניתן להאיץ על ידי משחקי היכרות ומגוון פעילויות גיבוש לקבוצות, שנועדו לשבור את הקרח, ולחשוף את חברי הקבוצה זה לזה. נפוץ לראות פעילויות מסוג זה בעיקר במקומות עבודה, שמרכיבים צוותים חדשים, בתנועות נוער ועוד

שלב שני- בידול

מרגע שהסתיים שלב ההתקשרות הראשונית פועלים חברי הקבוצה במטרה לבדל את החברים בה זה מזה, וההתמקדות עוברת למושאים אינדיבידואלים. אם השלב הראשון לא התפתח כראוי, השלב השני לא יגיע למימוש, ולא תתאפשר התפתחות הקבוצה. חשוב שבשלב זה יבחינו חברי הקבוצה בקטבים השונים שביניהם, שהם ידגישו את הדימויים הסטריאוטיפים, ושהרגשות הצפים יובילו את חברי הקבוצה להיחשף, לתחום גבולות ולהדגיש את ההבדלים ביניהם לבין הסובבים אותם.

בד בבד אמורים להתפתח בשלב זה מנגנונים לפתירת קונפליקטים בקבוצה על ידי פיתוח מיומנויות שיתוף פעולה וגישה מתפשרת. אם הקבוצה תיכשל בשלב זה היא תתפרק ולא תזכה להמשכיות, אך אם תצלח את השלב השני בהצלחה, פתרון הקונפליקטים יוביל לחיזוק נורמות, שלפיהן תפעל הקבוצה.

שלב שלישי- אינדיבידואליזציה

הקבוצה נועדה לקדם את האינדיבידואליזם של כל חבריה על ידי אתגרים בין- אישיים באווירה תומכת. אם בשלב הקודם המוקד היה בכל חבר בקבוצה באופן נפרד, כאן המוקד עובר אל הדינמיקות שבין חברי הקבוצה, ולכן שלב זה תלוי בהתפתחות תקינה של השלב הקודם.

שלב רביעי- קירבה

כשחברי הקבוצה מסוגלים לחוות אינטימיות וליצור מערכות יחסים אישיות, ניכר שישנה הכרה וקבלה הדדית. הפריטים בקבוצה מכירים את עצמם ואת חבריהם לעומק, ומתפתחת ביניהם תלות הדדית. כמו כן, חברי הקבוצה משפיעים יותר זה על זה ונוצרים ביניהם קשרים ייחודיים.

על מנת להעצים את שלב האינטימיות ולחזק את האינטימיות שבין חברי הקבוצה, ניתן להיעזר במגוון משחקים לקבוצות גדולות או קטנות, שמשתלבים גם במסגרת ימי גיבוש לקבוצות. נספר על כך עוד בהמשך המאמר.

שלב חמישי- הדדיות

חברי הקבוצה מפתחים בשלב זה אחריות הדדית וחוקרים את משמעות האינטימיות שביניהם. הם מעריכים האחד את השני יותר ומכבדים את הייחודיות של כל חבר בקבוצה.

היסודות לבניית צוות מנצח וקבוצה שמאריכה ימים

מנהיג טוב נמדד על פי ביצועי הצוות שהוא מוביל, וכשהצוות מתפקד בהרמוניה, תומך ונתמך על ידי חבריו ומגיע לתוצאות טובות, ניתן להסיק שהניהול הוא טוב ומקצועי. הנה 5 יסודות לבניית צוות שלא יבייש שום מנהל:

  1. התאמת סגנון הניהול לאופיו של הצוות- אין חוקים יבשים לניהול נכון של צוותים. כשלכל קבוצה מאפיינים משלה, ובכל קבוצה חברים ששונים זה מזה, יש להתאים את סגנון הניהול לפריטים שמרכיבים אותה. הנהגת בני נוער שונה מהנהגת אנשים בוגרים, ואילו ניהול צוות של גברים שונה מניהול צוות של נשים. מנהל טוב ידע לרתום את תכונות הצוות ומאפייניו לטובת ניהול מוצלח, ידבר אל הצוות בשפתו ויחנוך את הצוות על פי דרכו.
  2. היכרות מעמיקה בהיבט המקצועי- מנהל שמכיר את חברי הקבוצה היטב עד לרזולוציות הקטנות ביותר, יודע למה לצפות מהם, ומה הוא יכול לדרוש מהם. היכרות עם החזקות והחולשות של חברי הצוות, המקצבים האישיים, סגנון העבודה ודרכי הפעולה, הידע והכלים שיש ברשות כל חבר בקבוצה יסייעו למנהיג הקבוצה לנווט את הצוות אל הצלחה בדרך הבטוחה והיעילה ביותר עם מינימום תקלות ומשברים.
  3. גמישות מחשבתית- בניית סביבת עבודה גמישה ודינמית חיונית ביותר לטובת הצלחת הצוות. מנהיג טוב יצליח לקרוא את חברי הקבוצה ולהבין מה חסר להם, ממה הם היו רוצים להימנע וכיצד ניתן להתאים להם את סביבת העבודה ככל שניתן על מנת שיהיה להם נוח יותר, וכך יהיה להם קל יותר להגיע אל המטרה.
  4. גיבוש- פעילויות לגיבוש הצוות הן אבן היסוד של כל קבוצה מנצחת. תחרויות, מתח ואפילו יריבות קלה מאתגרות את חברי הקבוצה להצליח ולהיות טובים יותר באווירה ספורטיבית ומהנה גם במסגרת הפעילות השוטפת וגם במסגרת ימי כיף לקבוצות.
  5. משוב- הסוד הוא מתן משוב ענייני, קצר וקולע לעתים קרובות. על מנת לעשות זאת נכון יש צורך בכנות, ערנות והכלה, יש לתת חיזוקים חיוביים וביקורת בונה באופן שוטף ולא במסגרת ישיבה שבועית או פגישה אישית.

פעילויות גיבוש לקבוצות- ליישם וליהנות מהתוצאות

משחק היא אחת הדרכים הכי בסיסיות לביסוס מיומנויות וללמידה. זוהי הדרך הכי טבעית של כל ילד ללמוד ולהתפתח, ומאחר וזו דרך מהנה וכיפית, אם היא מלווה באתגר היא הופכת לאטרקטיבית מאוד גם בגיל מבוגר יותר.

חברת challenge, חברת התוכן החוויתי והמאתגר, מתמחה בהנחיית משחקים ופעילויות באירועים או ימי כיף לקבוצות. אנו מפעילים אלפי משתתפים כבר למעלה מעשור ומחדירים בכל קבוצה ערכים ומיומנויות באמצעות תוכן חדשני ומתקדם ובערת מנחים נלהבים,מלאי חיים, מקצועיים ומנוסים בהנחיית קבוצות. אנו מציעים לקהל לקוחותינו מעל ל- 200 תכנים ופעילויות, משחקי odt ואבחון צוותים לגיבוש ולביסוס קשרים חברתיים או מיומנויות מקצועיות.

ימי כיף לקבוצות עם חברת challenge

את החוויה הזו אך אחד מחברי הקבוצה לא שוכח. אנו מתחייבים להתאים לכם את הפעילות המתאימה ביותר, כך שגם תיהנו וגם תרכשו מיומנויות וכלים נוספים להצלחת הצוות שלכם. בין הפעילויות שלנו תחרויות ואתגרים, פעילויות ספורט, אתגרי בריחה, משחקי היכרות מהנים, פעילויות שמשלבות תרומה לקהילה, פעילויות אקולוגיות ועוד.

משחקים לקבוצות גדולות ורבות משתתפים

בין הפעילויות השונות שאנו מציעים מגוון משחקים שמתאימים לקבוצות רבות משתתפים. הצוותים כולם ייהנו מפעילות מאתגרת וסוחפת, ויפתחו מיומנויות שונות, ביניהן מיומנויות תקשורת ויחסים בין- אישיים, כישורי מסחר, מכירה ומשא ומתן, מנהיגות, ניהול, חדשנות וחשיבה מחוץ לקופסה, פיתוח אסטרטגיה ועמידה בזמנים ועוד, וכל אלו יכללו הנאה רבה, אדרנלין ורוח ספורטיבית.