משחק Infinite Loop
החשיבה המסורתית, שגורסת שהעבודה לא אמורה להיות מהנה, גרמה לנו להאמין, שאם מישהו נראה יותר מידי שמח והולץ בסביבת העבודה, אולי הוא לא עובד טוב ויעיל, אך העולם המודרני שהתפתח רבות מאז תקופת הפועלים ועובדי הכפיים, מלמד אותנו שעל אף הציווי הבראשיתי "בזעת אפך תאכל לחם" חשוב מכל לימון לעשות לימונדה, ואפשר גם להוסיף על ידה עוגה עם קצפת ודובדבן. חושבים שנסחפנו? אם חשבתם שהעובדים שלכם יכולים להיות שמחים רק במסגרת ימי גיבוש וכיף לעובדים, הנה המאמר שיוכיח לכם, שיש עוד כמה דברים שיגרמו להם לבוא בשמחה לעבודה.

לפני שמתחילים…

כיצד הומור יכול לתרום לסביבת העבודה וליעילות העובדים?

הומור תורם במגוון דרכים ליעילות העובדים ולהצלחת העסק. הוא בונה את האחווה, ובכך מגביר את שיתוף הפעולה והרצון לסייע זה לזה בהשלמת משימות, הוא מגביר את הפרודוקטיביות, משפר את שביעות רצונם של העובדים ואת הנאמנות שלהם ומעורר את היצירתיות והחדשנות שבהם.

כל אלו הופכים את מקום העבודה למקום שכיף להיות בו, מקום מלא בחדוות עשייה, שותפות ושמחה, ואת העבודה לקלה, קלילה ונעימה יותר, זאת להבדיל מסביבות עבודה רשמיות, קשוחות ואפילו מרתיעות במידת מה.

 

אילו פעילויות עשויות לרומם את רוחם של העובדים שלך בסביבת העבודה?

– משחקים ותחרויות במסגרת ישיבות הבוקר

– חגיגות ימי הולדת לעובדים, הרמת כוסית לכבוד החגים

– ימי גיבוש וכיף לעובדים

– פעילויות העשרה לצורך התפתחות אישית

 

25 דרכים להשתעשע במקום העבודה

 1. הפיצו לוחות שנה בני עמוד אחד מידי יום

הפצת לוח שנה בן יום עם נושא יומי אקטואלי יכול להיות שיחת היום במשרדים, בהפסקות הקפה ובארוחת הצהריים, ועשויה אף לעורר ציפייה ללוח הבא בכל יום. סיבה די משעשעת לבוא בשבילה מידי יום לעבודה.

 1. קבעו בילוי או הרמת כוסית לקראת סוף השבוע

מידי יום חמישי ניתן לצאת ממקום העבודה אל הבר השכונתי לבילוי חברתי או להרים כוסית במשרדי החברה, במסגרתה העובדים המצטיינים של השבוע יקבלו הכרה, וגם ניתן יהיה לחגוג את הישגי השבוע שהיה. דרך נפלאה להתחיל את סוף השבוע.

 1. קשטו את סביבת העבודה

עיטור סביבת העבודה מעלה את מורל העובדים, וזו דרך נפלאה להוציא מהם צדדים אמנותיים ויצירתיים. ניתן לשלב תמונות של בני המשפחה וחיות המחמד, אגרטל פרחים או עציץ ירוק ורענן, עבודות אומנות שהכינו עם הילדים ועוד. קישוט סביבת העבודה של העובד תאפשר לו להרגיש בבית, ואף תחשוף בו צדדים פחות רשמיים, שיגרמו לו ולחבריו לעבודה לחבור וליצור אינטימיות בקלות, למצוא מכנה משותף, תחומי עניין משותפים ועוד.

 1. ערכו תחרויות ספורט

התקנת חישוק כדורסל בחניית המשרדים ומשחק ידידותי קצר בהפסקת הצהריים גם תתרום לאחווה שבין העובדים וגם תאפשר להם להתאוורר ולשחרר קיטור. תחרויות ספורט הם דרך נפלאה לקרב בין העובדים גם במסגרת ימי גיבוש וכיף לעובדים. שאלו אותנו על התחרויות המאתגרות שיש לנו לקבוצות.

 1. נסו יוגה צחוק

נלהבי ותומכי הפעילות טוענים, שצחוק מרצון מספק בדיוק את אותן השפעות פיזיולוגיות, רגשיות ופסיכולוגיות, שאנו זוכים להן מצחוק ספונטני. קבעו מפגש יוגה צחוק אחת לשבוע או לפני פגישות חשובות, וכך תורידו את רמות המתח, ותזכו לקיים פגישות יצרניות יותר, שמניבות רעיונות יצירתיים במיוחד.

 1. בנו קיר תהילה

ייעוד קיר אחד מקירות המשרד לתהילה עם קישוטים של פרסים, מכתבי תודה מלקוחות, עדכונים על הצלחות החברה וכדו' יגבירו את המורל בקרב העובדים ויזכירו להם את הצלחותיהם הקטנות והגדולות.

 1. צרו לוח מודעות הומוריסטי

ככל שתכניסו יותר הומור לסביבת העבודה, כך העבודה תהפוך להיות יותר מהנה וקלילה, וגם השעות יחלפו מהר יותר. צרו לוח מודעות, שבו תתלו קריקטורות משעשעות, ציטוטים מצחיקים או מעוררי השראה, בדחות וכדו'. תוכלו לרוקן את הלוח לקראת סוף השבוע ולמלא אותו מחדש בכל פעם. מהתכנים שתשתפו מידי שבוע על הלוח תוכלו להכין אלבום משעשע במיוחד שגם יזכיר לכם רגעי צחוק וקסם.

 1. רכשו פעמון הצלחה

חברות רבות מסמנות הצלחות קטנות וגדולות באמצעות צלצול בפעמון, שממוקם באזור נגיש בסביבת העבודה. בכל פעם שמישהו מבצע מכירה חדשה או סוגר עסקה הם מיד מצלצלים ומריעים פה אחד.

 1. צרו קיר תמונות לעובדים

ייעוד קיר במשרד לתמונות העובדים יגרום להם להרגיש כמו משפחה ויחמם את האווירה במשרד. בחברת challenge, שמנחה משחקי גיבוש odt לעובדים מציעה פעילות שוברת שגרה, שגם שוברת את הקרח בין העובדים, שהם הנכס העיקרי של החברה, על ידי יצירת תמונת לוגו ענקית של החברה, שמורכבת מהמון תמונות קטנות של העובדים. פרט ליצירה המוגמרת, שתוכלו לתלות על קיר התמונות במשרד, הפעילות תורמת גם לגיבוש העובדים ולחיבור העובדים למותג בדרך משעשעת וחגיגית.

 1. פתרו חידות

על ידי שליחת ניוזלטר שבועי לכל עובדי החברה ניתן לעשות חידונים משעשעים, שיגרמו לעובדים להתחרות זה בזה, מי פותר ראשון את החידה. ניתן להעניק שי סמלי לפותר הראשון כמו גאדג'ט מדליק למשרד.

 1. הודו לעובדים בכתב ידכם

כל עובד נהנה לקבל פידבק חיובי מהמעסיק, אך במקום לשלוח אותו במייל, הרבה יותר אישי ומחמם את הלב לקבל אותו בכתב יד. תתפלאו, רוב הסיכויים שאת מכתבי התודה האלו העובדים ישמרו לנצח.

 1. הקימו וועדת כיף

יחד עם מנהל משאבי האנוש של החברה ניתן לגייס עובדים, שיארגנו חוויות ופעילויות לעובדים במסגרת העבודה ומחוץ לה. הם יכולים להיות נציגי העובדים, ולהביע את הרצונות והציפיות שלהם עבור פעילות לגיבוש צוות, ערב גיבוש לקבוצות ועוד.

 1. חגגו את ימי ההולת של העובדים

רכישת מתנה סמלית משותפת מכל העובדים והרמת כוסית לכבוד יום ההולדת של העובדים יהפכו כל יום לחגיגה ויספקו סיבה למסיבה לעתים קרובות, וכשכולם עוצרים את סדר יומם לטובת איחולים לבביים, העובד מדושן העונג ישמח לתת מעצמו לצוות ולמקום העבודה. בדומה לימי ההולדת ניתן לחגוג גם את ימי השנה של העובדים במקום העבודה ולציין אותו עם איגרת ברכה.

 1. אפשרו לעובדים להיות ספונטניים

ספונטניות היא מרכיב חשוב בהנאה, וכשהעובדים מרגישים חופשיים מספיק להיות קלילים וספונטניים, סימן שהם באמת נהנים בדרך הכי אותנטית וטבעית שיכולה להיות. יש יותר טוב מזה?

 1. הפיצו מוזיקה בשעה קבועה

הפצת מוזיקה בשעה קבועה של היום, בדרך כלל לקראת אחר הצהרים, עשויה להעלות את רמת האנרגיה, בדיוק כשהיא מתחילה לצנוח. הניחו לעובדים לרקוד, למחוא כפיים ופשוט לחגוג לאורך שיר שלם שכולם מאזינים לו יחד.

 

פעילות מחוץ לסביבת העבודה במסגרת ימי גיבוש וכיף לעובדים

כל הרעיונות האלו בהחלט ישימים ויכולים להועיל המון לבניית סביבת עבודה שמחה ופרודוקטיבית, אך אם אתם מחפשים אחר פעילות שוברת שגרה, שתוציא את העובדים מסביבת העבודה ותנתק אותם ממנה לחלוטין, challenge היא הכתובת עבורכם. החברה מתמחה בהנחיית פעילויות תוכן לעובדים עם ים של הומור, אדרנלין וצחוק, בשילוב תחרויות, אתגרים, חידות ומשימות סופר מהנות ואקסטרימיות. רוצים לפתח את מיומנויות העובדים? ספרו לנו אילו מיומנויות חסרות להם או כאלו שדורשות חיזוק, ואנו נתאים לכם את הפעילות האידאלית עבורכם.