אנו יודעים שהחברה האנושית נשענת מאוד על הטכנולוגיה הדיגיטלית, במיוחד בכל הנוגע לאופן שבו אנו מתקשרים במקום העבודה ומחוצה לו. אולם כאשר יעילות כוח העבודה נמצאת ברמה הנמוכה ביותר מזה עשרים שנה, נשאלת השאלה האם מקום העבודה ה-hyper connected בעצם פוגע ביעלות הצוות?

brainstorming branding business people

כאשר החידושים הטכנולוגיים הבאים נמצאים מעבר לפינה, מקום העבודה כיום משתנה מהר יותר מאי פעם. יש המאמינים ששינויים מתמשכים אלו פוגעים באינטראקציות שבין העובדים, ביעילותם, ותורמים לכאוס גדל והולך בעבודה בשל אין ספור הודעות, אימיילים, שיחות ועידה וצ'אטים.

אך האם ניתן להתאים את הכלים החדשים הללו באופן שישרתו את היעדים העסקיים ויגיבירו יעילות? בהתמקדות בניהול צוות, קביעת יעדים ופיתוח עובדים, ארגונים יכולים להבטיח שיפור ברמות ביצועים ולהתפתח כ"מפעל חברתי".

האם טכנולוגיות חדישות ונוצצות (newfangled technology) הן לא יותר מאופנה חולפת?

ממש לא! בכירים בתעשייה מסכימים שמדובר בתופעה בעלת השפעה רבה על סביבת ושיטות העבודה המודרניות ושהיא כאן כדי להישאר.

למעשה, בדוח השנתי האחרון

2018 Human Capital Trends report, דלויט התייחסה לשימוש הגובר בטכנולוגיה במקום העבודה, והצהירה ש"כלי תקשורת חדשים חודרים במהירות למקומות העבודה".

על פי הדו"ח, 74% מהמשיבים משתמשים בהודעות טקסט באופן קבוע בתקשורת אישית. נתון זה אינו מפתיע, עם 18.7 מיליארד הודעות טקסט שנשלחות מדי יום, כאשר בני 25-34 שולחים ומקבלים יותר מ-75 הודעות טקסט ליום. משלוח וקבלת הודעות טקסט הפכו לא פחות קריטיים בעבודה, ו-32% מן המשיבים אף מצפים שהשימוש בהן יגדל.

דלויט מדגישה את רמת החשש בהקשר לשאלה, האם כלים חדשניים אלה עשויים לסייע בהשגת מטרות עסקיות, כאשר 47% מן המשיבים טוענים שהתפוקה של "מקום העבודה החדש" היא עניין משמעותי ביותר.

בני דור ה-Y, עובדים שנולדו אל תוך העולם הדיגיטלי ואשר מסוגלים להסתגל לחדשנות באופן מיידי, מילאו את החלק הארי בשינוי זה. מאחר והם צפויים לייצג כמעט מחצית (46%) מכוח העבודה עד שנת 2020, עלינו לקבל ולהסתגל לשינוי זה אם אנו רוצים לרתום את הפוטנציאל אשר טמון בתקשורת הדיגיטלית המודרנית.

אז איך נוכל להשתמש בטכנולוגיה לשיפור הפריון?

דלויט קבעה כי "ארגונים חכמים משנים את שיטות העבודה, את מקומות העבודה הפיזיים ואת גישות המנהיגות המיושמות בהם כדי להבטיח שקישוריות רחבה יותר משמע פריון רב יותר ברשת של צוותים".

אם כך, מה נוכל לעשות על מנת להסתגל ביעילות?

   1. השתמשו בטכנולוגיה כשהיא נדרשת – זהו את התחומים בארגון שלכם בהם אתם משקיעים את הכי הרבה זמן ומאמץ ובחרו אפליקציות שיכולות לצמצם את הזמן הזה.
   2. השתמשו בכלים אוטומטיים – כלים שהופכים תהליכים לאוטומטיים עשויים לצמצם במדיה רבה את הזמן המושקע במטלות בנליות שחוזרות על עצמן, כמו קביעת לוח זמנים, תשלום חשבונות ומענה לאימיילים.
   3. השתמשו בכלים שמשפרים אינטראקציה – חברי צוות זקוקים לאינטראקציה ושיתוף פעולה בפרויקטים שונים. כך, חשוב להשתמש בכלי שמקדם אינטראקציה זורמת ויעילה.
   4. השתמשו בכלים על מנת לפתח צוות – ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לסייע בפיתוח צוות, באמצעות מגוון פעילויות טכנולוגיות שלנו, כגון: משחקי משימות אפליקטיביים, משחקי VR, פעילויות טאבלטים בכנסים ועוד על מנת לגרום לאינטראקציה ושיפור בפריון.
   5. השתמשו בתזכורות ליעדים – התמקדות ביעדים עסקיים ומטרות פריון תלויה לעיתים בקבלת תזכורת בזמן, בין אם על בסיס יומי, שבועי או חודשי.

אנשים משחקים עם משקפי מציאות מדומה

ב-challenge, אנו מציעים מגוון של חווית גיבוש טכנולוגיות שיאפשרו לצוות שלכם לעבוד טוב יותר יחד במסגרת פעילויות מהנות ומרתקות. צרו קשר וספרו לנו למה זקוק הצוות שלכם ואנו ניצור את ההתנסות. אתם תהיו הגיבורים שלהם.